Proč nakladatelství KLIKA nemůže zkrachovat jako Beletris

Nedávno se položilo nakladatelství Beletris a pár zoufalých autorů se na nás obrátilo pro radu. Bohužel, nemáme žádnou tajnou techniku, jak ovlivnit někoho, kdo vám nezvedne telefon a neodpoví na mail. Chceme Vás ale uklidnit a vysvětlit, proč se něco podobného u nás, v nakladatelství KLIKA, stát nemůže!

logo-KL-symbol

1. Jsme lehká váha

Snažíme se nakladatelství udržet co nejjednodušší a bez zbytečných zátěží. Nemáme tudíž sklady, kanceláře, zaměstnance, zkrátka nic, co by nás mohlo donutit dotknout se Vašich peněz. Ale to nám nestačí, takže…

logo-KL-symbol

2. Vaše peníze držíme zcela odděleně

… všechny peníze určené pro Vás, pro korektory, pro tiskárny, zkrátka všechny peníze, jež nejsou naše, putují na zvláštní zprostředkovatelský účet. Také proto, abychom je nemuseli započítat do obratu, stát se plátci DPH a služby pro Vás zdražit o 21 %. A jak káže zákon, všechny pohyby na tomto účtu dokumentujeme a NIKDY si z těchto peněz nepůjčujeme na jiné účely.

logo-KL-symbol

3. Máme zdravé finance

Všechny své životní náklady držíme nízko. Podnikáme z bytu kde bydlíme, máme nízký nájem, nemáme hypotéku, půjčku na auto a nežijeme rozmařile. Nebereme si žádné půjčky a nemáme ani kreditky. Prostě nesnášíme dluhy. Ve společnosti, jejíž měna je celá založená na dluzích, je to trochu extravagantní, ale to je naše cesta.

logo-KL-symbol

4. Nad knihami máte kontrolu

Abychom ušetřili Vaše výdaje za “vratky”, dáváme distributorům jen tolik knih, kolik si myslíme, že jsou schopni prodat za rok. Zbytek knih je u Vás a když distributorovi knihy dochází, napíšeme Vám a Vy mu pošlete poštou přídavek, což je násobně levnější, než zaslání distributorské “vratky” k Vám. Nad knihami tak máte plnou kontrolu a nestane se Vám, že byste k nim najednou nemohli.

logo-KL-symbol

5. Byli bychom sami proti sobě

Naším cílem je, abyste s vydáním knihy u nás byli spokojeni ještě za 5 nebo 10 let. Naše dobré jméno je naše nejcennější komodita, uvědomujeme si to a chováme se tak, aby zůstalo bez poskvrny. Jiné mít nebudeme.

 

Snad Vám toto vysvětlení pomůže, abyste se na nás obrátili bez zbytečných obav!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Chcete vydat knihu? Přijďte se poradit!