Naše knihy

(To je edice, ve které vydáváme knihy na zakázku)

 

vodácká edice

(Kenyho volej, Jiřím založená vodácká lit. soutěž)

noskova.eu

(knihy Věry Noskové a knihy vědecké a skeptické)

Na obálku vám stačí námět.

Dokážeme Vám udělat podobnou obálku jako tyto,

většinou za pomoci snímků z fotobanky Dreamstime v hodnotě do 500 Kč:

 

Uložit

Uložit


Naši autoři byli tak laskavi a podělili se o dojmy ze spolupráce s námi.

Doporučení » » »


 

Nejprohlíženější knihy edice Otevřeno

(kompletní seznam knih najdete po levé straně v detailu kterékoli knihy)

Chtěli byste nahlédnout do duše člověka, jehož zaměstnáním je létat vzduchem na motorce? Mistr světa ve Freestyle…
více informací…
Autor: Barbora Dvorecká ISBN: 978-80-88088-18-9 Vazba: V8a Náklad: 1000 ks Formát: 130x200 mm Barva: obálka Počet stran:…
více informací…
Co asi prolétne hlavou stárnoucí ženě ve chvíli, kdy účtuje se životem? Lituje zmařených nadějí, vzpomíná na…
více informací…
Může to znít jako klišé, floskule – račte si vybrat – když se někomu uprostřed problémů a nesnází, přece jenom něco poštěstí a řekne se – „tak přeci jen měl kliku.“ Mně se takto poštěstilo, když jsem pro své knížky jako ilustrátora získal malíře Štefana Škapíka. A tou „třešničkou na dortu“ (ejhle, zase floskule!) je navázání spolupráce s vydavatelstvím, které vydalo mé tři poslední knihy – Ponorná řeka, Čtyřiatřicet zamyšlení, Dopisy člověku Nathanielovi. Čili – dá se říci, že mám kliku. Je tomu tak – dobrou, spolehlivou a seriózní kliku. Vlastně KLIKU – dobré, spolehlivé a seriózní vydavatelství KLIKA.
Stanislav Kubínautor knih Ponorná řeka (2010), Čtyřiatřicet zamyšlení (2012) a Dopisy Člověku Nathanielovi (2015)

 

U vydavatelství KLIKA jsem si nechal vydat zatím dvě knížky, a pokud přijde čas na další, určitě neoslovím nikoho jiného. S Jirkou Noskem se znám už pár let a na spolupráci s ním si nemůžu v nejmenším stěžovat. Vyslechne, navrhne, změní, upraví a mám ten dojem, že má z každé nové knížky stejnou radost jako autor.
Pavel Talašautor brožur Klíč ke snům (2012) a Týdeník kreslíře (2015)

 

Ještě před více než rokem jsem o vydávání knížek nevěděla zhola nic. Dnes mám u nakladatelství Klika vydané dvě knížky. Po předchozích zkušenostech při hledání nakladatele mohu dnes mluvit jen o spokojenosti. Vše, co se domluví, platí. Vyhovuje mi, že mám přehled o všem – od předání textu, až po vytištěnou knihu. Být ve stáji profesionálů je fajn a jako bonus je mi velkou ctí, že mohu vydávat u skvělé spisovatelky Věry Noskové.
Taťána Hlockáautorka knih Čas divokých malin (2013) a Jedu na Ukrajinu (2014)

 

Nastrkat písmenka pěkně jedno za druhým na monitor počítače není asi problém. Naskenovat staré a upatlané fotky není také problém. Problém je v tom, když chce člověk z upatlaných fotek udělat méně upatlané a z toho všeho sestavit knihu. A tady jsem si nechal poradit od kamarádů z vydavatelství Avalon a oslovil Jirku „Píga“ Noska. Byl to jeden z nejlepších a nejšťastnějších kroků v mém životě. Především jeho zásluhou jsou na světě již tři knihy, které sice nemají celostátní význam, ale v regionálním významu byly mimořádně úspěšné a prakticky ihned zmizely z prodejních pultů. Za úspěchem stojí především práce Jirky, který dokázal vtisknout celé knize tvář, vlastními nápady knihu oživit a v neposlední straně překopat tu hromadu textu a fotodokumentace do tvaru, v jakém ji „schroupaly“ tiskařské stroje. Jirko, děkuji!
Jan Valešautor knih Holýšov v nejstarší fotografii (2012), Holýšov v dobové fotografii 1938–1945 (2013) a Holýšov v dobové fotografii 1946–1968 (2014) a Pobočný koncentrační tábor Holýšov (2016)

 

Spolupráci s nakladatelstvím Klika mohu na základě vlastní zkušenosti jednoznačně doporučit. Pan Jiří Nosek, grafik a fotograf, mi provedl předtiskovou přípravu a zajistil tisk mé knížky. Má zkušenosti a ve své práci se vyzná. Pracuje seriózně, rychle a se snahou o co nejlepší výsledek. S knížkou, která tak vznikla, jsem spokojená.
Jaroslava Janečkováautorka knih Vypravuj o Africe, mami (2014) a Vypravuj o Africe, kamaráde (2015)

 

Nikdy bych nevěřil, že lze vydat knihu, aniž bych musel jedinkrát navštívit "svého vydavatele" Ale u Kliky je tato služba zřejmě samozřejmostí, knížka mi vyšla přesně dle mých představ a tím si získali můj obdiv a nesmírnou důvěru. Kdykoliv se mi naskytne příležitost, opět se obrátím výhradně na Kliku. Ještě jednou děkuji!
Ing. Libor Studničkaautor knihy Veršování o postavení a stání (2013)
Jsem profesionální sportovec a chtěl jsem vydat knihu. Jak jsem tak brouzdal internetem a prohlížel si složité webové stránky velkých nakladatelství, pomalu mě na ten můj knížní debut přecházela chut'. Až na mě čistě náhodou (i když vím, že vlastně nic není náhoda...:) na YouTube vyskočil Jirka Nosek, který tam lidským způsobem vysvětloval, jak si vydat knihu. Dodal mi odvahu se do toho pustit. Jako nezkušený, nestudovaný, nesečtělý freestyler jsem potřeboval někoho, kdo mi ukáže tu mojí knižní cestu. Jirka mi odpověděl na email a já věděl, že to společně dokážeme. Při našich odpoledních seancích u malého pivka před vydavatelstvím má kniha vlastně dostala finální podobu. Jsem moc rád, že jsem Jirku poznal a stal se mým spisovatelským rádcem i přítelem. Knihu jsme vydali, za 3 týdny bylo 1500 kusů vyprodáno a už se nám tiskne dotisk... Doufám, že zas za nějaký čas navážeme na spolupráci. Rodinné nakladatelství Klika všem vřele doporučuji. Přece chcete, aby vaše kniha na její pouti měla kliku, ne?
Libor Podmolmistr světa ve freestyle FMX, autor knihy Deník Libora Podmola (2016)

 

Můj šestý smysl mi vnukl nápad zadat vydání knížky „Život na lyžích“ nakladatelství KLIKA. Udělal jsem dobře: Způsob financování je oproti jiným nakladatelstvím výrazně levnější, spolupráce s panem Noskem je výborná a zajištění distribuce je pro normálního smrtelníka velkou pomocí. Pokud budu mít dost síly napsat ještě další knížku, obrátím se určitě na nakladatelství KLIKA a budu se těšit na velice solidní přístup pana Noska ke spolupráci.
Ing. Jan Žákautor knihy Život na lyžích aneb lyžování pod drobnohledem (2015) a Recepty pro život (2016)

 

Jakožto jeden z mnoha dalších bezejmenných autorů, které přemohla touha nechat po sobě tady na zemi nějaký otisk (v našem případě několik stránek potištěných zpravidla slovy), mohu vám dalším vřele doporučit kliku od dveří pana Noska. Já jsem na stejné dveře zaklepal už potřetí, což se dá vysvětlit pouze dvěmi způsoby. Buďto jsem dočista ztratil orientaci v prostoru a motám se pořád dokola v kruhu, nebo jsem byl natolik spokojený s kvalitou odvedené práce, že mě ani nenapadlo hledat jinou alternativu. (Bé) je správně. Ano, musím opravdu smeknout a připojit se ke stále se rozrůstající frontě spokojených zákazníků. Osobně bych rád vyzdvihnul krom už několikrát zde zmiňované profesionality i onu lidskou rovinu. Několikrát jsme se s panem Noskem v jedné z nuselských restaurací setkali a vždy se jednalo o setkání v příjemné atmosféře, takže mohu bez obav a s klidným svědomím jeho služby doporučit i ostatním. Někdo by mohl namítnout, vždyť mu za to platíte, proč by tedy neměl být příjemný, ale věřte či ne, nebývá to pokaždé pravidlem. Ono když tu knížku párkrát překopete, protože to vždycky nejde tak, jak bychom napoprvé chtěli a něco přesahuje přes tiskové rozmezí a něco se nevejde na jednu stránku a něco se nám líbí včera víc než dneska, ono je to někdy pěkné psycho. Takže to není jenom o penězích, být příjemný. Závěrem chci tedy všechny potencionální nadějné tvůrce ujistit, že není důvod k obavám svěřit své dílko do rukou tohoto malého nakladatelství. Patrně se nikomu nepodaří dostat jej do širšího povědomí, jelikož knižní trh je už takhle značně přesycen, ale daleko důležitější je vnitřní uspokojení, které nám přinese. A kdo ví, možná se na někoho usměje i trocha toho pověstného štěstí a bude mít kliku. Tedy přeji vám trochu štěstí s knihami a hodně v životě.
Martin Kučeraautor knih Očima neviditelných (2011), Tma není jen černá (2013) a Kudy chodí štěstí (2015)

 

Nakladatelství Klika vřele doporučuji nejen všem začínajícím autorům, pro které je vydání knihy neznámým pojmem, ale všem, kteří chtějí, aby jejich rukopisu byla věnována fundovaná péče odborníka. A tím pan Nosek opravdu je. Nejenže vaši knihu perfektně připraví pro tiskárnu, ale váš obzor rozšíří o spoustu cenných rad ohledně propagace a prodeje knih, které jinde nenajdete. Kdykoli jsem měla nějaký dotaz či připomínku, vždy je se mnou ochotně probral, poradil, vysvětlil. Ze své nové první knihy jsem nadšená a už spolu připravujeme vydání druhé.
Věra Kadlecováautorka knihy Panenka (2016) a Vina (2016)

 

Knihu Dáme ještě jedno… jsem zadal nakladatelství Klika po úspěšném vydání předchozí knihy Rapa Nui. Vyhovuje mi profesionální, a přitom lidsky vstřícný přístup k autorovi. Se svou příští knihou vezmu za kliku u Kliky.
ing. Pavel Pavel autor knih Rapa Nui (2009) a Dáme ještě jedno… (2016)

Chcete vydat knihu? Přijďte se poradit!