Doporučení

Jak nás hodnotí autoři?

Naše hvězdy

(vydali u nás již 3 a více knih)

Coby začínajícího autora, který nevěděl kudy kam, si mě pan Nosek vzal „pod křídla“. Výsledkem byly Zapomenuté příběhy, vysázené a vytištěné rychle a přitom kvalitně. Čtenáři jsou spokojeni, já také. Řečeno slangově, měl jsem kliku.
Marian Kechlibarblogger, autor knih Zapomenuté příběhy (2018), Zapomenuté příběhy 2 (2019), Zapomenuté příběhy 3 (2020) a Krvavé levandule (2019)

Nakladatelství KLIKA je v tomto směru má první, a mohu říci že velice dobrá zkušenost. Jako začínající autorku mě pan Jiří Nosek trpělivě a s profesionálním přístupem dovedl k vydání knížky. Rukopis připravil pro tiskárnu, obálku vytvořil podle mých představ, zajistil distribuci. Doufám, že se mi díky KLICE otevřou dveře pro vydání druhého i třetího (posledního) dílu pohádky. V šuplíku se mi také povaluje dost básní, které by si možná zasloužily pevnou vazbu. Teď už vím, kam se obrátit pro odbornou pomoc. Ne všechny věci v životě můžeme ovlivnit a dovést k dobrému konci. Vydat knihu, která mnoha lidem, včetně autora, udělá radost, je dnes naštěstí reálné.
Jana Brnušákováautorka knihy Královna ze Železné hory (2017), Královna a Zlatý rytíř (2017), Soumrak královen (2018), Králíček Toby a liška Pampe (2018), Králíček Toby, pes Birk a lesní hrad (2019) a Naděje z Camargue (2020)

Může to znít jako klišé, floskule – račte si vybrat – když se někomu uprostřed problémů a nesnází, přece jenom něco poštěstí a řekne se – „tak přeci jen měl kliku.“ Mně se takto poštěstilo, když jsem pro své knížky jako ilustrátora získal malíře Štefana Škapíka. A tou „třešničkou na dortu“ (ejhle, zase floskule!) je navázání spolupráce s vydavatelstvím, které vydalo mé tři poslední knihy – Ponorná řeka, Čtyřiatřicet zamyšlení, Dopisy člověku Nathanielovi. Čili – dá se říci, že mám kliku. Je tomu tak – dobrou, spolehlivou a seriózní kliku. Vlastně KLIKU – dobré, spolehlivé a seriózní vydavatelství KLIKA.
Stanislav Kubínautor knih Ponorná řeka (2010), Čtyřiatřicet zamyšlení (2012) a Dopisy Člověku Nathanielovi (2015)

Můj šestý smysl mi vnukl nápad zadat vydání knížky „Život na lyžích“ nakladatelství KLIKA. Udělal jsem dobře: Způsob financování je oproti jiným nakladatelstvím výrazně levnější, spolupráce s panem Noskem je výborná a zajištění distribuce je pro normálního smrtelníka velkou pomocí. Pokud budu mít dost síly napsat ještě další knížku, obrátím se určitě na nakladatelství KLIKA a budu se těšit na velice solidní přístup pana Noska ke spolupráci.
Ing. Jan Žákautor knihy Život na lyžích aneb lyžování pod drobnohledem (2015) a Recepty pro život (2016), Vynálezy (2017) a Rýmy a glosy (2018)

Jsou tu a jsou krásné! Voní tiskárnou a novotou. Přesně tak, jak jen dokáže vonět knížka, když ji poprvé otevřete… Tímto bych moc ráda poděkovala panu Jiřímu Noskovi z rodinného nakladatelství KLIKA, který mě trpělivě provedl celým procesem. Můžete mi věřit, že to pro něj jistě nebylo lehké! O vydání knížky jsem nevěděla vůbec nic (ne, že bych toho teď věděla víc, ale vím, kdo ví a umí 😉 ). Zavalila jsem ho spoustou hloupých otázek, prudila kvůli termínům, změnám, úpravám… Ani jednou mu „nebouchly saze“, nebo to na sobě nedal znát. A že já dokážu být hodně protivná! Vysvětloval, radil, odpovídal… A přitom postupně měnil tu hrůzu, co jsem mu poslala a nazývala ji „rukopisem“, na něco krásného, za co se vážně nemusím stydět. Pane Nosku, děkuji moc za Vaši práci, pomoc, za Váš klidný a vstřícný přístup! Slibuji, že pokud mě ještě něco podobného popadne, pokusím se polepšit… asi. A budu doufat, že když se Vám ve schránce objeví e-mail s mojí adresou, tak ho hned nesmažete :-D. A já jdu plnit obálky, psát věnování a podepisovat Bloncku…
Alena Kučerováautorka knihy Můj život s Blonckou (2017), Můj život s Blonckou 2: Bloncčin deníček (2018) a S babou v zádech (2020)

Pracovala jsem jako dětská lékařka, vychovala své tři děti, k psaní jsem dostala až vlastně v důchodu. Žiji v Německu, ale publikuji v Praze v nakladatelství Klika. Proč? Noskovi jsou vstřícní, starostliví a pečliví a poskytují luxusní podmínky, posílají autorům 90 procent toho, co jim knížka vydělá. Sleduji tedy docela snadno, jak se mi vracejí náklady, a vždy, když se mi vrátí a knížka už vydělává, vydám u nich další knihu. To se zopakovalo již třikrát. Jako milý bonus jsem přijala a opětuji přátelství se spisovatelkou Věrou Noskovou. Rodinné nakladatelství Klika, "matka Věra a synové Jiří a Tomáš", je skvělá volba, chcete-li okusit tu radost, vydat si knížku.
Hana Heřmánkováautorka knih Cestování v nejlepších letech (2010), Naše povedená mamička (2012) a Drobotiny (2016)

Spolupráci s nakladatelstvím Klika mohu na základě vlastní zkušenosti jednoznačně doporučit. Pan Jiří Nosek, grafik a fotograf, mi provedl předtiskovou přípravu a zajistil tisk mé knížky. Má zkušenosti a ve své práci se vyzná. Pracuje seriózně, rychle a se snahou o co nejlepší výsledek. S knížkou, která tak vznikla, jsem spokojená.
Jaroslava Janečkováautorka knih Vypravuj o Africe, mami (2014) a Vypravuj o Africe, kamaráde (2015) a Vypravuj o Africe, táto čápe (2017)


U vydavatelství KLIKA jsem si nechal vydat zatím dvě knížky, a pokud přijde čas na další, určitě neoslovím nikoho jiného. S Jirkou Noskem se znám už pár let a na spolupráci s ním si nemůžu v nejmenším stěžovat. Vyslechne, navrhne, změní, upraví a mám ten dojem, že má z každé nové knížky stejnou radost jako autor.
Pavel Talašautor brožur Klíč ke snům (2012) a Týdeník kreslíře (2015)

Letos jsem si koupila  moc zajímavou knížku spisovatelky Věry Noskové, kde na poslední stránce bylo sdělení, že pro sebe i další autory založila minifirmu a vydá autorům jejich výtvory i v menším počtu výtisků za rozumnou cenu. Moje vnučky mne přesvědčily, že mám využít úspory na pohřeb ke splnění svého přání. V průběhu několika týdnů jsem prožívala nádherný tvůrčí pocit, kdy pod vedením přísného a moudrého editora jsme prostřednictvím netu vytvářeli roztomilou knížečku kabelkového formátu s velmi hutným obsahem. Pan Jiří Nosek pečlivě "vyzobal" z textu chybičky, pracně musel ladit vazbu textu na odkazy uváděné v rejstříku, vymyslel vtipný námět na obal až se po měsíci vyklubala kouzelná knížečka - zatím dělá radost přátelům, kteří jsou autorkami  obdarováni k jmeninám či narozeninám, anebo jen tak při návštěvě místo bonboniery nebo lahvinky.  A tak Nakladatelství Věra Nosková - Klika v této nevlídné a necitlivé době přináší mnoha lidem jen pohodu, a proto vřele doporučujeme využít jejich služeb.
JUDr. Vlasta Rohováautorka knih Myšlenky moudrých (2014) a O psech a lidech (2014)

Nakladatelství KLIKA můžeme jen vřele doporučit. Kdykoliv jsme měli na Jiřího Noska nějaké dotazy nebo připomínky, vždy je s námi do sebemenšího puntíku probral a to se snahou o co nejlepší výsledek. Až se nám naskytne další možnost, opět se určitě obrátíme na Kliku. Patří Vám velký pozitivní like.
Jakub Šudákspoluautor knih Šudy a Márty (2019) a VOZMEN STORIES (2019)

Autorům, kteří chtějí vydat vlastní knihu, mohu vřele doporučit pana Jiřího Noska a jeho rodinné nakladatelství KLIKA. Nejen že Vaše dílo s péčí vystrojí a pošle do světa, ale zároveň Vás na cestu vybaví klíčovými radami „do života“, kdy se dozvíte, co dělat, aby se Vaše knížka v záplavě ostatní četby neztratila. Vezmete-li za kliku u pana Noska, neprohloupíte. Rychlost, profesionalita, přístupné ceny, moderní trendy – to jsou jen některá pozitiva, která by si nakladatelství KLIKA mohlo s klidným svědomím vetknout do štítu.
Tomáš Lojekautor knihy Zachraň se, Pepíno, zachraň se! (2018) a My žijeme v Praze (2020)

Děkuji panu Noskovi za vydání mé další knihy, navazující na předchozí příběhy nalezeného psa. Jestliže jsem z vydání první knížky měla radost, druhou jsem uvítala s nadšením. Je ještě hezčí, stejně profesionálně provedená, s jednoznačnou výpovědí obálky o následujícím obsahu. Pan Nosek je profesionál, navíc se neváhá s autorem podělit o všechny nápady týkající se provedení či upozornit na všechny nástrahy kolem. Díky za vstřícnost a také - za trpělivost.
Andrea Čadkováautorka knih Vstávej, jdeme ven! (2018) a Nikam se nestěhuj! (2019)
Děkuji panu Noskovi za vstřícný a profesionální přístup k tvorbě mé knihy. V jeho práci je originalita, preciznost, serióznost - vždy se snaží o nejlepší výsledek, navíc pracuje rychle a kromě času šetří autorům i peníze. Díky tomuto přístupu mám radost z knihy, která se povedla. Svěřit rukopis do nakladatelství KLIKA bylo šťastné rozhodnutí a dává chuť do další práce. Pan Nosek dovede informovat začínající tvůrce do detailů o všech nárocích i úskalích spojených s tvorbou knihy i s jejím uvedením na trh, prodejem a se vším, co s jejím osudem souvisí. Knihám, které vytvoří, zajistí i distribuci. Ochotně poradí a zodpoví veškeré dotazy, vše dovede vysvětlit a předá spoustu cenných rad. V procesu práce na knize a na jejím výsledku je vidět, že má tuto práci rád a na konečné podobě i osudu knihy mu záleží. Ještě jednou díky, a budu se těšit na další spolupráci.
Andrea Čadkováautorka knih Vstávej, jdeme ven! (2018) a Nikam se nestěhuj! (2019)

Není pro mě problém nechat se unášet fantazií a psát. Horší je svou knihu někde protlačit, podbízet se a čekat, jestli se některé nakladatelství odváží vydat prvotinu neznámé autorky. Proto jsem tak dlouho čekala, ačkoliv jsem svůj první román napsala už před mnoha lety. Ležel v pomyslném šuplíku a četlo ho jen pár zasvěcených přátel, dokud jsem na internetu náhodou nenarazila na nakladatelství KLIKA a nerozhodla se udělat si radost a vydat si knížku na vlastní náklady. Pan Nosek mi jako laikovi ochotně vysvětlil celý proces, kterým bude nutno projít, a tím procesem mě doslova provedl krůček po krůčku za ruku, dokud jsme nedospěli k zdárnému konci. Dal mi i několik cenných rad, jak si poradit s propagací a prodejem. Pokud se mi povede prodat svou prvotinu, vydám na podzim pokračování opět v nakladatelství KLIKA.
Helena Ramonautorka knih Napila jsem se vody z Nilu (2019) a Jen Nil uhasí mou žízeň (2019)

Panem Nosek měl na starosti sazbu naší knihy – soubor devíti knih, tisíc stran textu, vkládání a úpravy grafiky, zanášení korektur, komunikace s tiskárnou a mnoho dalšího, to vše obnášelo obrovské množství práce a nasazení. Tato profesionálně a zároveň krásně vypravená kniha je z podstatné části výsledkem přístupu, nápadů a především velkého umu Jiřího Noska.
Daniel Pagáčvydavatel knih Souhvězdí Gulag Karla Pecky (2018) a Střípky a Střepy Souhvězdí Gulag (2019)

Tak jako všichni začínající autoři, i já jsem se domnívala, že nejtěžší je knihu napsat. Z mého omylu mě vyvedla tvrdá realita jednání s vydavatelskými domy. Bylo to peklo a já chtěla vydání knížky odpískat. Mou spásou se nakonec stalo nakladatelství Klika, které jsem objevila úplnou náhodou. Jakmile jsem se zkontaktovala s panem Noskem, šlo všechno ráz na ráz. Během osmi týdnů byla knížka na světě a po čtyřech měsících je polovina nákladu prodaná. Ve svém životě jsem se potkala s minimem lidí, kteří to, co řeknou, splní a nemusí je k tomu nutit stohy právních dokumentů. Pan Jiří Nosek je jedním z nich. Pokud budu vydávat další knihu, zůstávám věrná nakladatelství Klika a mohu ho doporučit všem, kteří touží dostat svůj rukopis ke čtenářům.
Jitka Zadražilováautorka knihy Blondýna na cestách (2020)

Má první kniha měla kliku, že na cestě při svém zrození potkala KLIKU. Měla jsem kliku i v tom, že při neplánovaném zdržení pana Noska v cizině mi osud přivedl do cesty skvělou duši, paní Ivu Kučerovou, která  pro mne, absolutního neznalce, byla naprostým darem. Spolupráce s ní byla a je radost. I obálku vytvořila přesně na základě mých požadavků, motivační obrázky naprosto překonaly mou fantazii. Paní Iva Kučerová je nejen profesně na vysoké odborné úrovni, i její veškerá komunikace se mnou probíhala tak nějak lidsky, s pochopením  pro mé někdy až naivní otázky. Moje kniha Odvaha žít jinak vychází v těchto dnech. Vydavatelství KLIKA má opravdu kliku, že má ve svém týmu tak vynikající členku. Mám radost, že jsem při vydávání své prvotiny měla dokonce dvojnásobnou kliku. Přeji KLICE, ať se jí daří stále lépe a lépe, ať i nadále podporuje neznámé autory a rozdává radost.
Marie Klíglováautorka knihy Odvaha žít jinak (2020)

Nakladatelství KLIKA mohu jen a jen doporučit! Píšu o cestách na Zemi i ve vesmíru, které vedou jen tam, kam člověk chce. A věřím v to, že nic není náhoda. Ani setkaní s panem Jiřím Noskem a jeho nakladatelstvím. Vybrala jsem si je a bylo to nadmíru dobré rozhodnutí. Jelikož i když je člověk, který píše, stokrát zmaten, oni mu cestu k tomu, aby kniha vyšla, ukážou. Pan Nosek je přímý a ve své práci velmi profesionální a hlavně trpělivý ke každému výmyslu, který nezkušený spisovatel má. A to je opravdu velmi důležité, jelikož díky tomu je najednou vaše práce vidět, má smysl a má pevný obal. A to nejdůležitější – knihu, kterou ve spolupráci s Klikou stvoříte, mohou číst čtenáři, díky distribuci, všude! Moc děkuji.
Helena Elvína Dostálováautorka knihy "Tajemná věž a kouzla v ní" (2019)

Nakladatelství KLIKA je mou první a zároveň poslední zkušeností s psaním knihy :). Vydání knihy je velký byznys, který se většinou stane nerentabilním. Distribuce spolkne většinu nákladů a pokud nejste génius či známá osobnost, moc knih pravděpodobně neprodáte. Přesto se ale dá kniha napsat pro radost a i pro tento případ je nakladatelství KLIKA ideální volbou. Pan Jiří Nosek je odborník na svém místě. Pracuje velmi profesionálně s čímž souvisí velmi rychlá komunikace a dostatek odborných rad. Na velmi kvalitní úrovni poskytuje také grafické služby. Pokud bych měl doporučit nakladatelství začínajícím autorům, mé doporučení je KLIKA.
Tomáš Sedliakautor knihy Nový Zéland od Cape Reinga až po Stewart Island očima milovníka turistiky (2019)

S potěšením můžu říci, že obrátit se na rodinné nakladatelství KLIKA byla správná volba. Komunikace a realizace se obešla bez jakýchkoliv průtahů, jednání nakladatelství je velmi solidní a fajn. Liberálnost a otevřenost pro vydání mého rukopisu mě naprosto "vodrovnala." Pane Jiří Nosku, díky! 🙂
Silvie Pleskankováautorka knihy Džusový moře (2019)

Spolupráce s nakladatelstvím KLIKA je až překvapivě snadná. Když ve mně poprvé uzrála myšlenka na vydání knihy, začala jsem číst všemožné manuály. Od pana Noska jsem si zakoupila několik kurzů. Doufala jsem, že mě přesvědčí o tom, jak je jednoduché vydat svou první knihu. Nestalo se tak. Naopak jsem byla vyděšená a s každým dalším návodem ve mně přibývalo otázek. Trvalo to poměrně dlouho, než jsem našla odvahu a oslovila přímo nakladatelství KLIKA. Všechny mé otázky, jež mě trápily a ležely mi celou dobu v hlavě, byly rázem zodpovězeny. Vše se najednou zdálo jednoduché a kniha byla až překvapivě brzy na světě. Jsem ráda, že jsem našla odvahu a navázala s panem Noskem spolupráci. Bylo to, stran mé knihy, nejlepší rozhodnutí a mohu tedy nakladatelství KLIKA vřele doporučit.
Halka Hana Doubravováautorka básnické sbírky Hlas Země (2019)

Rozhodli jsme se jako skupina psychologů z onkologických klinik v ČR, že napíšeme knihu pro příbuzné a blízké onkologických pacientů. Vycházeli jsme z reálných dotazů, vysvětlili jsme všechny psychologické potíže, se kterými se blízcí, provázející pacienty před léčbou, v léčbě i po léčbě, setkávají a často je nedokáží ani pochopit ani zvládnout. Takto koncipovaná kniha na našem trhu chyběla. Hledali jsme nakladatele, oslovili všechny, kteří vydávají odbornou literaturu. Buď nás odmítli okamžitě nebo měli pro nás nepřijatelné podmínky. Náhodou jsme dostali tip na nakladatelství KLIKA, rodinnou firmu Noskových. Dle sdělení pana Jiřího Noska jejich nakladatelství dosud nepracovalo s odbornými texty. Nicméně naši žádost přijali, poctivě jsme pak společně a nelehce pracovali na konečné verzi, která šla do tisku v září 2019. Pan Jiří Nosek je přísný hodnotitel, pracuje s autory poctivě, pečlivě sleduje vývoj úprav textu, je opravdu garantem dobrého výsledku hotové knihy. Navíc s ním autor podepisuje výhodné finanční podmínky. Za celý autorský kolektiv mohu nakladatelství KLIKA s dobrým svědomím doporučit.
Libuše Kalvodovákolektiv psychologů, autorů knihy Rakovina v rodině (2019)

Nakladatelství KLIKA splnilo má očekávání. Oceňuji zejména srozumitelnou komunikaci, vstřícný přístup a v neposlední řadě i kvalitu odvedené práce. Z mé strany se jednalo o první knihu, takže jsem na začátku moc netušil, jak celý proces probíhá, proto pro mě byly velmi přínosné i různé návody dostupné na stránkách nakladatelství KLIKA. I to byl jeden z důvodů, proč jsem toto nakladatelství zvolil. A rozhodně nelituji. S finálním produktem jsem maximálně spokojený a všem mohu Kliku vřele doporučit.
Filip Husákautor knihy Dostihy, sázky a hazardní hry očima bookmakera (2019)

Když jsem se zamyslel, jak rodinné nakladatelství KLIKA doporučit, hned mne napadlo neoriginální heslovité: komunikativnost, rychlost, spolehlivost. Pak jsem si uvědomil, že bych to samé mohl říct o dobrém řemeslníkovi, třeba svém instalatérovi. Než jsem to zavrhl, řekl jsem si: ale proč ne! Vždyť péče o životodárné rozvody může být stejně zásadní, jako péče o tu infrastrukturu intelektuální - a vice versa.
Radek Stavělautor knihy Cigarety (2019)

Šlo o moji první tištěnou knihu a dá se říct, že bylo mým celoživotním snem, abych takového úspěchu skutečně dosáhl. Ze začátku jsem měl mírné obavy, co všechno bude tento proces obnášet. Pan Nosek ale se vším ochotně pomohl a vysvětlil a přestože jsem byl během procesu vydávání knihy v zahraničí, tak se nevyskytl sebemenší problém. Kniha byla vydána k mé naprosté spokojenosti a byl jsem až překvapený, jak všechno splnilo moje nejlepší očekávání. Svou zkušenost s vydavatelstvím KLIKA tak mohu hodnotit pouze pozitivně.
Ondřej Hradeckýautor knihy "Ve světě cizinců" (2019)

Napsat a ilustrovat mou prvotinu mi vydalo na dva roky práce, tedy spíš potěšení. Pak vložit písmena na papíře společně s malůvky do šuplíku a je hotovo ... tedy tak by to asi dopadlo, kdyby se v té spleti všech pro mě beznadějných možností nenašlo vydavatelství Klika. Podmínky vzniku knihy byly pro mě reálné a postupně se vize stávaly skutečností. Od prvního okamžiku až po ten nejposlednější mi pan Nosek ochotně pomáhal s každou mou otázkou a ukazoval možnosti vzniku, aby se práce co nejlépe zdařila. Po celou dobu naší spolupráce vše běželo hladce, doslova jako po másle. Myslím, že bez Kliky by to nešlo. Děkuji!
Kateřina Novákováautorka knihy Tam, kde voní převodníky (2019)

Když jsem dopsala svůj druhý román, začala jsem řešit jeho přeměnu v knižní podobu. Jelikož o mé první knížce téměř nikdo neví - rozhodla jsem se to u druhé změnit. Proto jsem zvolila nakladatelství KLIKA a volba to byla správná. Moje knížka je teď skutečně VIDĚT, tak, jak jsem si přála. Až dopíšu druhý díl - rozhodně se znovu obrátím na pana Noska. Děkuji za prima spolupráci a doporučuji ostatním autorům.
Petra Variantautorka knihy Aglajina zem (2019)

Mým dětským snem bylo psát knihy. Nápad tu byl: napsal jsem nádherný příběh stvořený přímo z hvězd, ale jak dostat knihu ze svého počítače ven? V tom mi hodně pomohl Jirka Nosek a nebýt jeho, asi bych při zveřejňování knihy hodně plaval. Nejvíce mě překvapilo, jakým způsobem dokáže věnovat svou energii nové knize (ach ty kilometrové e-maily...) a hlavně to, že mé knize věřil víc než zpočátku i já sám. Pro každého nového autora je nakladatelství KLIKA nejlepší způsob, jak začít psát nejen do šuplíku.
Luděk Holčákautor knihy Bastien, syn hvězd (2019)

Nakladatelství Klika mohu jedině doporučit. S panem Jiřím Noskem i s panem Horálkem, mým jazykovým korektorem, se mi dobře spolupracovalo. Největší radost jsem měl z toho, že nechali mým myšlenkám a mému dílu absolutní volnost a podíleli se na tvorbě jen menšími zásahy, zejména opravami gramatických a stylistických chyb. Také se mi líbí obálka. Pan Nosek velmi hezky použil navrženou ilustraci a dostal z ní maximum. Pomalu začínám pracovat na druhé knize a myslím, že i ona by mohla mít Kliku.
Jakub Ničemaautor knihy Vysoká škola humoru (2019)

S rodinným nakladatelstvím KLIKA i s panem Noskem přímo, mám velice dobrou zkušenost. Můj táta vydával knihu za těžkých okolností, (jelikož se vydání nedožil, převzala jsem štafetu já) a pan Nosek měl lidský přístup, ale zároveň velice profesionální, své práci dává veškerý čas a energii. Jde mu o dobré knihy a ne jen získat klienty a vydělat. Velice doporučuji toto nakladatelství, které hodně usnadní "porod" knihy :-). Kdybych znovu chtěla něco vydat, mám vybráno :-). Děkuji za spolupráci.
Lenka Chytilovádcera autora knihy "Pohledy do tunelu" (2019)

Chtěl bych nakl. KLIKA a p. Noskovi moc poděkovat za ochotnou, férovou a příjemnou spolupráci. Pomohl mi splnit můj sen, do nějž investoval neskutečné množství energie, a i díky němu je výsledek dle mého názoru naprosto skvělý.
Lukáš Malýautor knihy "Vázací motýlek" (2019)

Jako začínající autorka jsem neměla příliš možností vydání knihy a jenom jsem hodiny tápala na internetu. Pak mi do oka padlo nakladatelství KLIKA a po zhlédnutí jejich stránek mi svitla naděje. Domluva byla rychlá, pan Nosek je milý a ochotný a vše Vám vysvětlí. S nakladatelstvím i vydanou knihou jsem velmi spokojená a doufám, že naše spolupráce bude pokračovat.
Kateřina Okurkováautorka knihy Zlatá královna (2020)

Oslovila jsem nakladatelství Klika a vydala zde svoji první sbírku povídek a rozhodně nelituji. Spolupráce byla velmi příjemná. Pan Nosek je vstřícný a trpělivý profesionál. V celém procesu od vytvoření obálky, přes úpravy grafiky a textů až po distribuci knížky byl dobrým a aktivním průvodcem, na kterého jsem se mohla spolehnout. S výsledkem jsem spokojená, a pokud budu plánovat další knížku, budu vědět, kam se obrátit.
Jana Trhlíkováautorka knihy "Muž, který způhledněl“ (2019)

Děkuji nakladatelství KLIKA za profesionální a přátelský přístup a odbornou pomoc s vydáním mé knihy "Vražedná kombinace". Výsledek mě velmi potěšil a zájemcům o vydání knihy mohu nakladatelství KLIKA vřele doporučit.
Václav Beranautor knihy " Vražedná kombinace" (2018)

U pana Noska jsem vydal knihu samonákladem. O komplikovaném procesu vydání knihy jsem nevěděl takřka nic – jen to, že je boj sice krásný, ale těžký a zdlouhavý. Pan Nosek mě naštěstí celým procesem zodpovědně provedl, o všem jsem byl včas poučen. Pan Nosek dokáže poradit i ohledně marketingu, což je velmi důležitá věc, protože kniha, která se neprodává, mohla zůstat v šuplíku. Pokud se chystáte vydat knihu samonákladem, můžu jedině doporučit.
Martin Surovecautor knihy "Sabagiro už ne!" (2019)

Sešli jsme se v Praze u pana Noska doma. Uvařil mi pořádný hrnek čaje a než jsem jej dopil, bylo rozhodnuto. Domluvili jsme se, že mou knihu vydáme. A to se také stalo. Spolupráci s panem Noskem mohu vřele doporučit. Kdybych o něm jednoho „krásného“ dne psal knihu, s radostí bych ji pojmenoval „Skuteční džentlmeni (kteří drží slovo i bez zbytečných formalit a papírování) v Čechách ještě nevymřeli.“
PhDr. Dušan Žiškaautor knihy "Nedělejme z angličtiny vědu" (2018)

Sny a realita bývají od sebe vzdáleny na míle daleko. Dodnes vzpomínám na okamžik, kdy jsem vytočil číslo do nakladatelství KLIKA a nejistým hlasem jsem říkal nějakému panu Noskovi, že bych rád vydal to co si píšu pod polštář. Domluvili jsme si schůzku, kde jsme se seznámili. Vše mi pan Nosek vysvětlil, naplánovali jsme postup a můj sen se začal stávat skutečností. I když nám osud nějaké nástrahy v podobě úprav textu, formátu fotografií, nebo chyby v tiskárně připravil, pan Nosek vždy vše dotáhl do zdárného konce. Můj sen je na světě. Za vše děkuji panu Noskovi a nakladatelství KLIKA.
Luboš Lapáčekautor knihy "Dobro a zlo" (2019)

Pro mne osobně bylo setkáni s Klikou a konkrétně komunikace s panem Noskem rozhodující pro vydání mé první knížky. Za nejcennější považuji to, že mi Jiří Nosek vysvětloval proces zrodu knihy s neobyčejnou trpělivostí a reagoval věcně a přesvědčivě na mých mnoho (často jistě naivních) dotazů. Rovněž s provedením knihy, vytvářeným paní Ivou Kučerovou, mohu vyjádřit velkou spokojenost, stejně jako s výsledkem práce korektora pana Martina Žantovského ( Klikou ověřeného korektora). Klika pro mě byla a je partner, který primárně vychází z potřeb autorů. Co více si přát.
Leo Dudaautor knihy Případ v Zátiší a jiné povídky (2020)

Původně jsem žádnou knihu psát nechtěl, jen jsem si tak zapisoval různé poznatky. Ani nevím, jak se na mou obrazovku dostaly upoutávky nakladatelství KLIKA, které mi dodaly odvahu a pak postupně provedly všemi možnými úskalími až ke konečné realizaci. Na závěr pak profesionální pomoc s obálkou a anotací Jiřího Noska, která opravdu funguje. Není nic příjemnějšího, než sedět vedle člověka, který si čte anotaci vaší knihy a obrátí se na vás, aniž by věděl, že jste knihu napsal: "To nezní špatně, mám to koupit?" Začínám mít tu knihu docela rád.
Milan Hovorkaautor knihy "Po nás roboti" (2018)

Najít kvalitní nakladatelství je těžké. Najít kvalitní lidi v nakladatelství je ještě těžší. V nakladatelství KLIKA jsem měla kliku. Pan Nosek poradil, vysvětlil, pomohl a měl svatou trpělivost. Má kniha je na světě a za to mu patří můj dík. Nezkusíš – nevíš.
Marcela Koyšováautorka knihy Pasťák (2018)

Už několik let píšu do šuplíku, nikdy jsem ale nenašla odvahu poslat knihu do nějakého vydavatelství a vydat ji sama mi připadalo příliš složité. Pak jsem objevila nakladatelství KLIKA, kde vydají knihu každému, kdo chce. Každému? Mně také? Ano, také. A také knihu připraví k tisku, udělají vše možné ohledně grafiky, pomohou s vymýšlením anotace… Je to zvláštní pocit vidět to, co člověk napsal, jako opravdovou knihu, za tento pocit děkuji nakladatelství KLIKA. A všem, kteří píšou, je doporučuji.
Maryla Adamcováautorka knihy "Krycí jméno Hortenzie" (2018)

Děkuji nakladatelství Klika, zejména panu Jiřímu Noskovi za individuální přístup, který umožnil bezproblémovou realizaci mojí knihy Já, Inrův dědic.
Michal Rehoautor knihy " Já, Inrův dědic" (2018)

Jsem maminka dvou malých holčiček a psaní mě bavilo od té chvíle, kdy jsem poprvé v ruce držela pero. Nejen psaní, ale také vymýšlení různých příběhů. Toto vše mě přimělo k myšlence  napsání a vydání knihy v podobě pohádky. Nakladatelství Klika jsem našla na internetu. Po zobrazení webových stránek a jejich přečtení následoval telefonát panu Noskovi. Sdělila jsem mu své představy o knize a sen se začal stávat skutečností. Pan Nosek mi ve všem vyšel vstříc, vše mi ochotně vysvětlil,pomohl, poradil. Komunikace byla na jedničku. Po třech měsících mi přivezl dopravce knihu domů a já se nemohla vynadívat. Toto nakladatelství doporučuji všemi deseti. Pokud si chcete splnit svůj sen tak jako já neváhejte. 
Kateřina Maruchničováautorka knihy "Klíčenka a kouzelný les" (2018)

 

V dubnu 2018 byl v edici Otevřeno vydán můj první literární počin – humoristická povídková knížka „Psí bouda“. Již v lednu, na počátku vzájemné komunikace s panem Jiřím Noskem, jsem byla okamžitě zbavena pocitů obtěžujícího hmyzu, který jsem nabyla při oslovení jiného nakladatelství v minulém roce. Moje představy o možné spolupráci s nakladatelem předčily veškerá má očekávání.Vytváření konečné podoby knížky se díky panu Noskovi, jeho profesionálně puntičkářskému a zároveň přátelskému přístupu stalo radostnou záležitostí.
Martina Patrákováautorka knihy "Psí bouda" (2018)

Pokud jsem měl kdy co činiti s otištěním mých textů, vždy se jednalo o časopisy, kde se autor nemusí starat o takové věci, jako je obálka, vůbec ho nemusí znepokojovat grafické řešení, natož neznámé tajemné termíny, jako jsou vakát, patitul, tiráž, dedikace či dokonce anotace. Měl jsem proto obavy, že vytištění mé knižní prvotiny možná ani nezvládnu, protože toto všechno pro mne byla španělská vesnice. První otázkou bylo, jak sehnat někoho, kdo by o nabídnutý text vůbec projevil zájem a v neposlední řadě i to, jak to zvládnout technicky. Nakladatelství Klika jsem si našel na internetu a to, že jde o pražský podnik, mi dodalo odvahu je oslovit. Přečetli si ukázku, nedali palec dolů a nabídli setkání u stolu. Tam jsme si za cinkotu pivních sklenic povídali a hledali cestičky k realizaci. Musím říct, že pan Tomáš Nosek se mi věnoval nebývale, ačkoli neměl na starosti jen mne a jeho bratr Jiří mi poskytl dostatek textů, nutných pro orientaci ve vydavatelském oboru. Své texty jsem přepsal tak, aby byly po technické stránce použitelné, nakreslil na čtvrtky ilustrativní obrázky a navrhl námět na obálku, pro kterou mi pak Tomáš Nosek našel vhodnou fotografii. To, že knížka nakonec technicky dopadla tak, jak dopadla, je jeho velkou zásluhou. Pokud máte v úmyslu vydat své texty knižně a nejde-li o ezoteriku nebo jiné pavědy, rozhodně se na nakladatelství Klika obraťte. Jsou to profíci, kteří dodají vaší knížce tu správnou „štábní kulturu“ a čtenář po ní může s klidem sáhnout, aniž by krčil obočí obavou, že bere do rukou jakési podezřelé knižní exotikum.
Pavel Amchaautor knihy Limeriky a ententýky (2017)

Tápete s vydáním knihy? Já to měl úplně stejně. Jenže pak jsem nahmatal Kliku a objevil dveře do edice Otevřeno. Vážím si lidí, kteří se nebojí sdílet své know-how s okolním světem. Takových patronů je jako šafránu, ale něco Vám povím: jeden takový roste Pod Nuselskými schody. Jiří Nosek mě vzal za ruku jako vykuleného šuplíkového pisálka a pomohl mi přebrodit tu dravou řeku zvanou Knižní trh. Pracuje rychle, přesně a přitom lidsky. Vždycky jsem tvrdil, že vodáci jedou. Oslovte ho a poznejte na vlastní kůži, jak je důležité míti Noska.
Petr Švecautor knihy Otrávené duše (2017)

Děkuji Nakladatelství Klika za péči, kterou mi věnovali při tvorbě a vydání mé knihy. Jako úplný nováček jsem byla profesionálně provedená úskalím, které obnášelo vydání mé prvotiny. Své rozhodnutí svěřit rukopis právě do rukou pana Noska a Nakladatelství Klika bylo mé nejlepší. Děkuji za čas a péči, kterou jste mi věnovali.
Lucie Tomkováautorka knihy "Tajemství temné noci" (2017)

S vydáním své prvotiny jsem váhala, asi jako každý začínající autor. Přála jsem si, aby  vydavatel mou práci tematicky nesoudil a prostě knize pomohl dostat se na světlo. Představa podstupování zdlouhavého, nejistého „martyria“ u velkých vydavatelství mě děsila, takže jsem prošla alternativy na internetu a oslovila vydavatelství Klika. Po úvodní schůzce s panem Noskem jsme se hned pustili do práce. Nasedli jsme na pomyslnou loď, on zkušený zadák, já háček a jelo se (ani jsem nebyla pořádně sbalená). Občas jsem musela některé podněty převálet v hlavě dvakrát a někdy svižně změnit názor, když zvučný skoro baryton pana Noska zamručel, že takhle ne a jinak. Vyslyšela jsem. Přesně tak jsem si představovala, že to může fungovat – s nasazením a péčí vydavatele, s precizností a s duchem stoprocentní fair play. Je to zhruba 3 měsíce od začátku akce a já ze zvědavosti zadala do Googlu název své knihy. Vyjela mi plná stránka odkazů, kde všude se dá titul koupit. Chvíli jsem jen tiše zírala na monitor. Knížka mi ještě „osychala“ v rukou od dodání z tiskárny. Jasně, je to teprve první šlajsna, ale zdolaná. Děkuju za to. Cele. A těším se na další společnou plavbu. Všem spisovatelským háčkům (i zadákům) doporučuji a přeji dobrý sjezd s tímhle profesionálem!
Sandra Bílováautorka knihy "Třpytivé momenty" (2017)

Chtěla bych poděkovat panu Noskovi za trpělivost a profesionální práci na mé knížce. Nevěděla jsem nic o tom, jak se správně knížka píše a posléze vydává. Vybrala jsem si nakladatelství Klika na internetu podle doporučení spokojených autorů a domluvila jsem si schůzku. Tam jsme se domluvili, co je potřeba udělat a jak bude všechno pokračovat. Pan Nosek je ochotný a trpělivě mě provedl celým procesem, na jehož konci držím svoji knihu v ruce a stále nemohu uvěřit, že se vše povedlo. Nebojte se začít a nebojte se zeptat, nakladatelství Klika s panem Noskem je správná volba.
Hana Chmelíkováautorka knihy "Domácí marmelády od Hanky" (2017)

Všem zájemcům o vydání vlastní knihy doporučuji nakladatelství Klika. Proč? Především pro bezprostřední, rychlý a téměř rodinný přístup týmu nakladatelů výše zmíněného nakladatelství. Pro trpělivost při práci se začínajícím autorem. Pro zájem o téma, které oslovuje milovníky našich dějin a techniky. Má skromná kniha mohla po dlouhých hodinách práce v archivech, muzeích a depozitech různých organizací spatřit svět. Vážím si vkusně a zajímavě provedené grafiky, především při prezentaci dobových fotografií a pohlednic, které velmi často měly téměř nepoužitelnou a stářím sníženou kvalitu. Přes potíže, které zveřejnění těchto archiválií doprovázely, se i dle slov železničních odborníků a nadšenců kniha podařila a dělá radost všem zájemcům o toto historické období a počátky moderní dopravy, která pro tento region měla nenahraditelný význam. Přeji nakladatelství Klika mnoho spokojených autorů i čtenářů.
Mgr. Pavel Blatníkautor knihy "Počátky lokální železniční dopravy v severovýchodních Čechách" (2017)

Psala jsem povídky už dlouho. Vždycky jsem je četla pro zábavu, lidem kolem sebe. Jednou se mě kamarádka zeptala: “Proč už to nevydáš?” Odpověď byla jednoduchá. Chyběla mi odvaha, bála jsem se kolik mě to bude stát. Bydlím v cizině a do ČR zavítám jednou za rok. Představa vydání knížky, byl běh na dlouhou trať. Jednou večer jsem se dívala na internet a našla krátké video nakladatelství KLIKA. Všechno, co se v něm řeklo, mi dávalo smysl. Napsala jsem email panu Noskovi. Během dvou týdenní dovolené jsme se sešli dvakrát. Na dálku, přes emaily, upravovali, dolaďovali a výsledek je tady. Má první kniha je na světě. Nyní již pracuji na druhé. Díky panu Noskovi už budu chytřejší a vyhnu se chybám začátečníka.
Martina McCurdayautorka knihy “Poslední šichta” (2017)

Díky nakladatelství KLIKA jsem si mohl již v patnácti letech vydat svojí první knihu. Než jsem na ně narazil, byl jsem všemi nakladateli odmítán, často kvůli mému věku. Naštěstí jsem narazil na pana Noska, který mi se vším pomohl a společně jsme knížku vydali. Pan Nosek se nám snažil ve všem vyhovět a nic netrvalo příliš dlouho. Nasbíral jsem mnoho zkušeností a již chystám novou knihu. Při prezentacích své knihy doporučuji Kliku jako rychlou, bezbolestnou a nejsnazší cestu, jak svou knihu vydat profesionálně a dostat ji přes distributory do obchodů, i když o tom sami moc nevíte. Je dobře, že podobné nakladatelství funguje a umožňuje svým zákazníkům plnit si životní sny nehledě na to, kolik jim je, nebo jaký příběh chtějí vydat.
Michal Pekařautor knihy Za každou cenu (2017)

Pokud jste si právě prošli mnohými odmítnutími svého rukopisu ve velkých nakladatelstvích, tak jste přesně ve stejné situaci, ve které jsem byl já před několika měsíci. Pochopil jsem, že ve velkých nakladatelstvích, jako neznámý autor, nemám šanci. Začal jsem tedy hledat na internetu, kde bych mohl vydat svojí první knihu samonákladem. Internet tomu chtěl, že jsem se dostal na stránky nakladatelství Klika a přečetl si spokojené recenze ostatních mých literárních klonů. To, že se stanu literárním klonem nesoucí název Spokojený klient nakladatelství Klika, jsem samozřejmě v té době ještě nevěděl. To, že jsem se klonem stal, jsem zjistil ve chvíli, kdy jsem svojí knihu prvně držel v ruce, listoval v ní a uviděl jí v obchodní nabídce internetového knihkupectví. Pan Nosek splnil vše, co mi při našem prvním setkání slíbil. Profesionálně vedl celý proces vzniku díla, trpělivě odmítal mé ztřeštěné nápady vycházející z mé tvůrčí nezkušenosti. Vysvětloval, radil a vylepšoval, až v tiskárně v Jindřichově Hradci porodil mojí knihu, kterou i kdyby si do skonání věků již nekoupil žádný čtenář, tak pro mě bude vždy zdrojem velké radosti, protože vím, že se nám společně něco pěkného podařilo. Pokud i Vy čtenáři těchto mých řádek chcete, aby tiskařská porodnice v Jindřichově Hradci vypustila do světa vaše spisovatelské dítko, svěřte se s důvěrou do péče nakladatelství Klika. Věřím, že budete spokojeni stejně, jako jsem nyní spokojen já.
Milan Kozlíkautor knihy "Rande s Katy" (2017)

Chcete-li, aby se váš svět pootočil, je nutno si dodat odvahy. Já ji měla. Toužila jsem vydat knihu básní. Na internetu jsem klikla na stránky nakladatelství Klika. Zavolala jsem panu Jiřímu Noskovi a smluvila si schůzku. Děkuji své intuici a za setkání s panem nakladatelem v Praze. Už ten den jsem věděla, že to bude příjemná spolupráce. Byla. Je znát, že pan Jirka Nosek do své práce dává i  srdce, je progresivní a trpělivý zároveň. Nyní mám radost z vydané knihy. Podařila se. Přátelé a známí mají o ilustrovanou knížku básní zájem. A jestli mě múza neopustí, příští básničky budou tentokrát pro děti... Těším se na další spolupráci. Chci ještě říci začínajícím tvůrcům: Pokud kliknete na Kliku, určitě vás nezklame. Jděte do toho!
Jiřina Jakubcováautorka knihy Zrcadlení (2017)

Spolupráci s nakladatelstvím Klika, konkrétně s panem Tomášem Noskem, jsem ocenil zejména proto, že mi přinesla odbornou pomoc při vydání knihy a především s její přípravou pro tisk. Děkuji za příjemné a korektní jednání.
Jan Moravecautor knihy Malování k pousmání (2017)

Velmi si vážím slušného a pohotového jednání pana Noska. Když jsem jednal s jinými nakladateli, domluva byla často složitá a zdlouhavá. Zde nebyl problém řešit detaily a vlastně vše prakticky ze dne na den.  Zvláště pokud chcete vydat první knihu, je to ideální volba. Pokud jde o distribuci, tak zde je to bezkonkurenční. Menší nakladatelství mají často jen jeden, nebo dva e-shopy. Ty větší je velmi těžké oslovit. Proto jsem rád, že jsem nakonec objevil nakladatelství Klika.
Marek Honautor sbírky Diagnóza (2016)

Moji přátelé mě vybízeli, abych napsal něco o svém životě v Maroku. Chtěl jsem napsat něco víc než novinové články, jenže jsem nevěděl, jak se píše kniha. Přítel mi poradil, abych se obrátil na Kliku. Když jsem tam poprvé přišel, pletl jsem si odborné pojmy, leč pan Nosek se mi nesmál. Poprvé jsem se dozvídal něco o variacích formátů, vhodných typech písma, vazbách atd. Poprvé jsem pochopil, co je to být „nakladatel knihy“. Pak jsem začal psát a pan Nosek zůstával klidný i při mých dětských omylech. Ke konci, když už byl „blok“ hotov, jsem přišel s tím, že chci úplně předělat uložení ilustrací. Pan Nosek mi to nehodil na hlavu. Toho všeho si dodnes cením a takovým, jako jsem byl já doporučuji Nakladatelství KLIKA.
Jiří Sklenička-Zderazskýautor knihy Maroko na vlastní kůži (2015)

Mamce se blížila šedesátka... Co jí vydat vlastní básničky a povídky? Psát do šuplíku, sem tam se pochlubit na písmáku... Jako jo, ale když bude držet tu svou sbírku v rukou, není to jen potištěný papír, je to něco hotového, spousta práce a radosti, ze které se může těšit... A hlavně, může ji dávat dál. Co naplat, knížečka je knížečka, černé na bílém. Díky Jirkovi za spolupráci a vstřícnost!
Jindřich Kelíšekzadavatel knihy Voněl jsi rybími šupinami… (2015)

Spolupráci s panem Jiřím Noskem mohu vřele doporučit. Je na jedné straně vstřícný, ochotný a příjemný, na druhé straně je však i náročný na autory ve snaze dotlačit je k co největší dokonalosti díla. Vyzdvihnout lze zejména jeho rady, grafiku, distribuci a především rychlost celého procesu vydání knihy. Výběr nakladatelství Klika je rozhodně dobrou volbou.
Jaroslav Bálekautor knihy Vražda na zahradě (2015)

Děkuji paní Věře Noskové (jejíž knihy obdivuji) a panu Jiřímu Noskovi (jehož nadšení pro tvorbu je přímo nakažlivé) za to, že mi umožnili, abych si splnila svůj sen a přivedla na svět svoje „literární miminko“. O vydávání knih nevím téměř nic, takže jsem se nechala vést radami pana Noska a moje kniha vykoukla z šuplíku jen díky jeho laskavému a trpělivému přístupu. Je to neuvěřitelné, ale během tří měsíců telefonování a mailování, kdy jsme ladili naše představy o písmu, obálce a konečné podobě díla, knihy nakonec vyšla a já z ní mám obrovskou radost. Musím říct, že jsem měla opravdu Kliku.
Ivana Daňhelováautorka knihy Hořké prázdniny (2015)

Název nakladatelství Klika může znamenat pro vás, kteří se chystáte vkročit do světa knih, dva významy: 1) vystihuje symbolickou dveřní kliku, za kterou musíte vzít, aby se vám otevřely dveře do světa plného písmenek, obrázků, pocitů a šustícího papíru, střídajícího ovzduší naplněného čerstvou tiskařskou barvou, kterou tak milujeme a proto tak rádi k novým knihám čicháme... (jedna paní mi napsala, že střídavě mou knihu čte a čichá, až ji manžel musel upozornit, že knihy jsou pouze na čtení... :). 2) název nakladatelství může znamenat, že jste prostě jen měli štěstí (kliku), že jste na ně narazili a byli jste pěkně za ručičku vedeni až k finální podobě, a to vytištěné knize. Pro mě osobně je pan Jiří Nosek zpodobněním a sloučením obou významů tohoto jednoho slova a musím poděkovat za trpělivé vedení a spoluvytvoření knihy tak, aby byla nachystána pro tisk a následnou distribuci, kterou taktéž zajistil. Výroba knihy zahrnuje desítky “maličkostí” na které nejste připraveni a o kterých vlastně ani nevíte.  Proto se vždy obraťte na odborníka jako je on, který vám radami i pomocnou rukou dokáže vyjít vstříc při vydání vaší vlastní knihy. Pro mě to bylo splnění a zhmotnění dětského snu. Jelikož mám dobré recenze nejen na obsah a grafické uspořádání, ale i na zpracování celé knihy, tak další kniha bude opět pod jejich vlajkou. A proto vám toto nakladatelství vřele doporučuji, pokud chcete mít knihu na špičkové úrovni a nechcete se za ni stydět.
Ing. Martin Ševčíkautor knihy Portrét a hlava (2015)

Blížilo se 50.výročí nepřetržité činnosti našeho oddílu Volný národ. Přemýšlel jsem o ústředním dárku k tomuto výročí a protože mám za kamaráda Jendu Jeňýka Valeše, napadlo mě vydat k tomuto výročí malou brožurku o činnosti našeho oddílu. Jeňýk s tím již nějaké zkušenosti má a tak jsem ho umluvil a on mi slíbil, že něco napíše. Zároveň mi doporučil, abych se obrátil s vydáním knížky na Jiřího Píga Noska. Učinil jsem tak a jsem přesvědčený, že to byla správná volba. Jirka mi radil, povzbuzoval a výsledný efekt je ten, že dnes 19.2.2015 mám v pokoji naskládáno 300 vynikajících knížek s názvem Půlstoletí Volného národa. Jirkovi moc děkuji a obdivuji jeho přehled a klid. Vřele doporučuji nakladatelství KLIKA.
Jaromír Prach - Zekkezadavatel knihy Půlstoletí Volného národa (2015)

Děkuji panu Noskovi za skvělou spolupráci při vydání mé první knihy. Díky jeho pomoci, radám a připomínkám vše prošlo hladce a kniha je na světě. Jsem moc ráda, že jsem se obrátila na jeho nakladatelství a vřele ho doporučuji ostatním, stejně tak i já s ním hodlám spolupracovat na svých dalších knihách.
Ella Noelautorka knihy Na křídlech anděla (2014)

Děkuji za dobře míněné rady paní Věře Noskové a Jiřímu Noskovi. Mají zkušenosti s vydáváním knih, proto uděláte dobře, když jejich rady budete respektovat. Přinese vám to radost z hotového díla, jako mně.
Naďa Karlickáautorka knihy Vějíř cest (2014)

S tímto nakladatelstvím se mi spolupracovalo moc dobře, trpělivost, vstřícnost, takže moje spokojenost. Pokud budu chtít napsat další knihu, nebudu váhat ji nakladatelství nabídnout k vydání.
Strnadová Magdalenaautorka knihy Její strašně krásný život (2013)
Jsem profesionální sportovec a chtěl jsem vydat knihu. Jak jsem tak brouzdal internetem a prohlížel si složité webové stránky velkých nakladatelství, pomalu mě na ten můj knížní debut přecházela chut'. Až na mě čistě náhodou (i když vím, že vlastně nic není náhoda...:) na YouTube vyskočil Jirka Nosek, který tam lidským způsobem vysvětloval, jak si vydat knihu. Dodal mi odvahu se do toho pustit. Jako nezkušený, nestudovaný, nesečtělý freestyler jsem potřeboval někoho, kdo mi ukáže tu mojí knižní cestu. Jirka mi odpověděl na email a já věděl, že to společně dokážeme. Při našich odpoledních seancích u malého pivka před vydavatelstvím má kniha vlastně dostala finální podobu. Jsem moc rád, že jsem Jirku poznal a stal se mým spisovatelským rádcem i přítelem. Knihu jsme vydali, za 3 týdny bylo 1500 kusů vyprodáno a už se nám tiskne dotisk... Doufám, že zas za nějaký čas navážeme na spolupráci. Rodinné nakladatelství Klika všem vřele doporučuji. Přece chcete, aby vaše kniha na její pouti měla kliku, ne?
Libor Podmolmistr světa ve freestyle FMX, autor knihy Deník Libora Podmola (2016) a Deník Libora Podmola 2 (2018)

Nastrkat písmenka pěkně jedno za druhým na monitor počítače není asi problém. Naskenovat staré a upatlané fotky není také problém. Problém je v tom, když chce člověk z upatlaných fotek udělat méně upatlané a z toho všeho sestavit knihu. A tady jsem si nechal poradit od kamarádů z vydavatelství Avalon a oslovil Jirku „Píga“ Noska. Byl to jeden z nejlepších a nejšťastnějších kroků v mém životě. Především jeho zásluhou jsou na světě již tři knihy, které sice nemají celostátní význam, ale v regionálním významu byly mimořádně úspěšné a prakticky ihned zmizely z prodejních pultů. Za úspěchem stojí především práce Jirky, který dokázal vtisknout celé knize tvář, vlastními nápady knihu oživit a v neposlední straně překopat tu hromadu textu a fotodokumentace do tvaru, v jakém ji „schroupaly“ tiskařské stroje. Jirko, děkuji!
Jan Valešautor knih Holýšov v nejstarší fotografii (2012), Holýšov v dobové fotografii 1938–1945 (2013) a Holýšov v dobové fotografii 1946–1968 (2014) a Pobočný koncentrační tábor Holýšov (2016)

Pokračování spolupráce s panem Jiřím Noskem při vydání mé další knihy Paměti v nakladatelství KLIKA se opět vydařilo. Nadále jej doporučuji jako vydavatele a připomínám jeho stálost a vytrvalost, s kterou dbá na zdárný průběh přípravy knihy do tisku.
Tomáš Hlinkaautor knih Kniha básní (2017), Básně z let 1972-1998 (2017), Povídky (2018) a Paměti (2019)
Po vydání své další knihy v nakladatelství KLIKA, tentokrát jsou to Povídky, mohu pochvalu pro pana Jiřího Noska znovu potvrdit. Abych se vyjádřil blíže, je to jeho stálý zájem, kterým provází pokračování prací na přípravě vydání knihy, nenechá uvíznout na mělčině žádný krok vpřed a hledá možnosti, jak knihu publikovat co nejlépe.
Tomáš Hlinkaautor knih Kniha básní (2017), Básně z let 1972-1998 (2017), Povídky (2018) a Paměti (2019)
Pana Noska a nakladatelství Klika mohu jen chválit. Za vstřícnost, s kterou se mi věnoval od prvního dne, kdy jsem mu poslal e-mail, za péči, s kterou připravoval knihu k vytištění a za veškeré rady, které mi k vydání mé Knihy básní poskytoval. Když mi řidič přivezl hotové výtisky a mohl jsem prohlížet obálku a knihu prolistovat, byl jsem nadmíru spokojen, protože předčila mé představy a vypadala ještě lépe, než jsem očekával. S další knihou se opět obrátím na nakladatelství Klika.
Tomáš Hlinkaautor knih Kniha básní (2016), Básně z let 1972-1998 (2017), Povídky (2018) a Paměti (2019)

Všechno je výjimečné a neopakovatelné, pokud hledáme. A já hledal a našel, kamaráda a nakladatele Jirku Noska, který mi pomohl s vydáním první opravdové knížky. Ne že by ty předchozí nebyly skutečnými knížkami, ale jsou přece jen jiné. V případě Nechtěného dítěte jsem postupoval podle profesionálních rad zkušeného člověka a všechno šlo hladce. Nejtěžší bylo najít správnou fotografii na obálku, i s tím mi ten srdcař pomohl. Pro autora je prostě radost spolupracovat právě s Klikou. Nyní dopisuji novou knížku a již teď se těším na proces zrození. Rád tvořím a je mi ctí, že mám tak skvělého porodníka. Díky Jirko.
Petr Binderautor knihy Byl jsem nechtěné dítě beze jména (2017), Osmý příchod syna (2018), Udělám z tebe milionáře (2018) a Království v rámu (2019)

Jakožto jeden z mnoha dalších bezejmenných autorů, které přemohla touha nechat po sobě tady na zemi nějaký otisk (v našem případě několik stránek potištěných zpravidla slovy), mohu vám dalším vřele doporučit kliku od dveří pana Noska. Já jsem na stejné dveře zaklepal už potřetí, což se dá vysvětlit pouze dvěmi způsoby. Buďto jsem dočista ztratil orientaci v prostoru a motám se pořád dokola v kruhu, nebo jsem byl natolik spokojený s kvalitou odvedené práce, že mě ani nenapadlo hledat jinou alternativu. (Bé) je správně. Ano, musím opravdu smeknout a připojit se ke stále se rozrůstající frontě spokojených zákazníků. Osobně bych rád vyzdvihnul krom už několikrát zde zmiňované profesionality i onu lidskou rovinu. Několikrát jsme se s panem Noskem v jedné z nuselských restaurací setkali a vždy se jednalo o setkání v příjemné atmosféře, takže mohu bez obav a s klidným svědomím jeho služby doporučit i ostatním. Někdo by mohl namítnout, vždyť mu za to platíte, proč by tedy neměl být příjemný, ale věřte či ne, nebývá to pokaždé pravidlem. Ono když tu knížku párkrát překopete, protože to vždycky nejde tak, jak bychom napoprvé chtěli a něco přesahuje přes tiskové rozmezí a něco se nevejde na jednu stránku a něco se nám líbí včera víc než dneska, ono je to někdy pěkné psycho. Takže to není jenom o penězích, být příjemný. Závěrem chci tedy všechny potencionální nadějné tvůrce ujistit, že není důvod k obavám svěřit své dílko do rukou tohoto malého nakladatelství. Patrně se nikomu nepodaří dostat jej do širšího povědomí, jelikož knižní trh je už takhle značně přesycen, ale daleko důležitější je vnitřní uspokojení, které nám přinese. A kdo ví, možná se na někoho usměje i trocha toho pověstného štěstí a bude mít kliku. Tedy přeji vám trochu štěstí s knihami a hodně v životě.
Martin Kučeraautor knih Očima neviditelných (2011), Tma není jen černá (2013) a Kudy chodí štěstí (2015)

Nakladatelství Klika vřele doporučuji nejen všem začínajícím autorům, pro které je vydání knihy neznámým pojmem, ale všem, kteří chtějí, aby jejich rukopisu byla věnována fundovaná péče odborníka. A tím pan Nosek opravdu je. Nejenže vaši knihu perfektně připraví pro tiskárnu, ale váš obzor rozšíří o spoustu cenných rad ohledně propagace a prodeje knih, které jinde nenajdete. Kdykoli jsem měla nějaký dotaz či připomínku, vždy je se mnou ochotně probral, poradil, vysvětlil. Ze své nové první knihy jsem nadšená a už spolu připravujeme vydání druhé.
Věra Kadlecováautorka knihy Panenka (2016), Vina (2016) a Zahrada mlčenlivých (2020)


Ještě před více než rokem jsem o vydávání knížek nevěděla zhola nic. Dnes mám u nakladatelství Klika vydané dvě knížky. Po předchozích zkušenostech při hledání nakladatele mohu dnes mluvit jen o spokojenosti. Vše, co se domluví, platí. Vyhovuje mi, že mám přehled o všem – od předání textu, až po vytištěnou knihu. Být ve stáji profesionálů je fajn a jako bonus je mi velkou ctí, že mohu vydávat u skvělé spisovatelky Věry Noskové.
Taťána Hlockáautorka knih Čas divokých malin (2013) a Jedu na Ukrajinu (2014)

Knihu Dáme ještě jedno… jsem zadal nakladatelství Klika po úspěšném vydání předchozí knihy Rapa Nui. Vyhovuje mi profesionální, a přitom lidsky vstřícný přístup k autorovi. Se svou příští knihou vezmu za kliku u Kliky.
ing. Pavel Pavel autor knih Rapa Nui (2009) a Dáme ještě jedno… (2016)

Nakladatelstvi Klika mi dopřálo vydání mé první knihy příběhů z cest a žití za hranicemi. Jelikož stále ještě žiji v zahraničí a do Čech se dostanu jen zřídka, potřeboval jsem někoho, kdo vše zařídí na dálku a neostrouhá mě jako amatérského naivu. Má druhá kniha určitě popluje stejným směrem a ostatním Kliku vřele doporučuji.
Vladimír Talaautor knihy Jak jsem dobyl Nový Zéland (2015) a Jak jsem dobyl Londýn (2018)

Pana Noska jsem poznala během literární soutěže jako velice příjemného a ochotného člověka, takže když jsme se rozhodla vydat vlastní knihu, obrátila jsem se na něj. Z čisté neznalosti jsem mu poslala rukopis ve stavu, za který se dodnes stydím. Nejen že mi ho - obrazně řečeno - nehodil na hlavu, ale obratem mi ho poslal upravený do formy, se kterou se dalo pracovat. O vydávání knih jsem nevěděla vůbec nic. Pan Nosek - krom toho, že na rukopisu odváděl neuvěřitelné množství práce (i té, kterou jsem, jak už teď vím, měla udělat já) mi trpělivě odpovídal i na ty nejhloupější otázky a naučil mně spoustu věcí, což rozhodně nebyla jeho povinnost a i za tohle mu chci poděkovat. Spolupráce s panem Noskem je skvělá - radí poctivě a s opravdovým zájmem, na knize mu skutečně záleží. Vážím si i toho, že při konečné úpravě dokázal na některé mé návrhy říct, že nejsou dobré a poslat lepší. Pokaždé měl pravdu. Panu Noskovi patří můj upřímný dík a obdiv za nevšední profesionalitu a přístup k zákazníkovi, celé období přípravy knihy bylo nesmírně zajímavým a příjemným zážitkem. Dokonalost hotové knihy, která je především jeho zásluhou, mi doslova vyrazila dech. Nakladatelství Klika doporučuji každému, kdo chce mít z výsledku své zakázky opravdovou radost a jistotu, že bude hotová včas a naprosto perfektně.
Barbora Dvoreckáautorka knih Doteky života (2015) a Ozvěny života (2017)

Při hledání toho správného nakladatele jsem se řídila rozumem a dobrým pocitem z jednání. A udělala jsem dobře, že jsem si vybrala Nakladatelství Klika, které se mi zalíbilo již od začátku. Přístup pana Noska je nejen přímý, ale i pohodový. Dostala jsem všechny rady, které jsem potřebovala a to s předstihem. Pan Nosek trpělivě odpovídal i na ty nejpodivnější dotazy a stal se skvělým průvodcem na cestě k vydání knihy. Až budu vydávat další knihu, moje volba je už nyní jasná.
Jana Novákováautorka knihy Ze života blbky (2016) a Ze života blbky 2 (2017)

Rodinné nakladatelství Klika má to správné jméno a správný přístup. Profesionální, a zároveň lidský. Jiří Nosek věnuje autorům mnoho svého času a umu, a spolupráce s ním je čistá radost. Je precizní, proto dokáže autorovi text vrátit zpět tolikrát, kolikrát je potřeba, ale také mu dovolí, aby zůstal autentický. Má první knížka byla rozebrána během pár dnů po vydání, což může být považováno za náhodu. Ale já vím, že za tím není náhoda, ale KLIKA. Tu potřebujeme všichni.
Erik Decimusautor knihy Decimoviny (2018) a Štěstí na obzoru (2019)

Vydání knihy je u tradičních nakladatelů komplikované a mnohdy běh na dlouhou trať. Pokud si to chcete zjednodušit a přitom vědět, že bude odvedená dobrá práce, určitě oslovte pana Noska, spolupráce s ním je úžasná! Ochotně odpoví na jakékoliv dotazy, poradí a rozšíří vám obzor v této tématice, bez otálení připraví podklady a přitom s vámi neustále komunikuje. Pro vydání dalšího svého románu si určitě bez váhání opět vyberu Nakladatelství Klika!
Sabina Pospíchalová - Zelenáautorka knihy Nejdelší cesta domů (2019) a Dívka s labutí (2020)

Když jsem se rozhodovala, u kterého nakladatelství vydám svoji první knihu, zavedlo mě mé brouzdání po internetu na stránku nakladatelství KLIKA. Od první chvíle, kdy jsem p. Noska oslovila až po dnešek, kdy držím svoji „opravdovou“ knihu v ruce uběhlo téměř půl roku a vím, že to byla nejlepší volba. Pan Nosek mi byl stále dobrý rádcem. Zároveň mi nechal volnou ruku jak v ilustracích, tak textu a jeho formátování. Vyšel mi vždy maximálně vstříc a díky tomu nese moje dílo kus mě samotné. Veliké díky panu Noskovi za jeho vstřícnost, klidné vedení, trpělivost a čas, který mi věnoval. Až budu vydávat svoji další knihu, volba je jasná😊.
Martina Urbanováautorka knih Dubínek a Modřínek (2019) a Kouzelný pokoj (2020)

Knihu, sbírku básní, vydávám poprvé. Na základě doporučení jiných autorů a průzkumu služeb nakladatelství jsem zvolila rodinné nakladatelství Klika. Už teď je zřejmé, že to byla dobrá volba. Pak Nosek nabízí komplexní servis a jako autor bez zkušeností v této oblasti si cením jeho vstřícnosti, přístupnosti k diskuzi, trpělivému vedení, vysvětlování jednotlivých kroků vedoucích k co nejlepšímu výsledku, vzniku knihy.
Jitka Fialováautorka knihy Pentimenti (2020)

Nakladatelství Klika mohu všem prvotinářům (a nejen jim) rozhodně doporučit. Mnoha úskalími vydání knihy vás bezpečně provede a nenechá vás udělat chybu.
Petr Študentautor knihy Vlaková loupež po Česku (2020)

Skvělá spolupráce i během ztížené situace COVIDu. Vyřešilo se úplně všechno od korektury přes anotaci po konečný tisk, což pro mě jako nováčka bylo naprosto ideální. Je skvělé, že u Kliky má poslední slovo autor a ne nakladatelství, což má přímo vliv na konečný výsledek. Navíc velké plus, že jsem si mohla udělat vlastní design obálky.
Fei Linautorka knihy Plameny z ledu (2020)

Na začátku letošního roku jsem začala hledat nakladatelství, které by vydalo mou knihu. Ale komunikace s běžnými nakladateli byla trapně pomalá nebo se ani neobtěžovali na emaily odpovídat. Věděla jsem, že pokud věci půjdou tímto bědným tempem, tak knihu buď nikdy nevydám, nebo během toho dlouhého procesu postupně ztratím své nadšení pro věc, tudíž to bude postrádat veškerý smysl, neboť kde není radost, tam nic dobrého nepokvete. Pak jsem narazila náhodně na rodinné nakladatelství Klika a okamžitě jsem pana Noska zavalila tunou dotazů. Rychlost jeho odpovědí a ochota zodpovědět všechny moje netečné dotazy mi byla velmi sympatická. A tak jsme šli společně do toho. Kalkulace, korektury a další krůčky. Vše šlo jako na drátkách. To, čemu jsem nerozuměla, ochotně vysvětloval, někdy dokonce několikrát:-D, zajistil mi korektorku a postupně jsme postupovali krok za krokem. Knihu jsme ladili celé léto a vyměnili si desítky emailu. Až jsme byli oba se vším spokojení, tak se stanovit termín, kdy šla kniha do tisku. Když jsem se vrátila ze zahraničí, tak na mě voňavé knihy už čekaly doma a byl to nejlepší dárek, jaký jsem si letos mohla nadělit. Je to skvělý pocit, když listujete ve svém díle, na kterém jste tak dlouho pracovali. Co zpětně oceňuji nejvíce je i to, že pan Nosek plně podporuje všechny prvoautory a to nejen v momentě, kdy u něj chtějí vydat knihu, ale také autorům radí se vším, co by před vydáním i po něm mělo následovat. Mám tedy na mysli to, aby to pro autora neskončilo vydáním knihy, ale aby se sám dále věnoval propagaci knihy. Protože kniha se úplně sama neprodá, potřebuje popostrčit a o tom všem pan Nosek radí nám nováčkům. Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro nakladatelství Klika. Tihle lidi moc dobře vědí, co dělají a jsou v tom zkrátka dobří. Pan Nosek je on line snad nonstop, občas jsem ho podezřívala, jestli není robot, že odpovídá tak rychle:-). A když teď vidím, jaký ohlas má moje kniha DLOUHEJ ŠPACÍR, tak vím, že bych do toho s tímto nakladatelstvím šla znovu.
Mgr. Zuzana Švoncováautorka knihy Plameny z ledu (2020)

Vydání knihy je můj splněný sen. Na cestě k vydání knihy mi pomáhalo mnoho lidí včetně pana Noska, kterému tímto děkuji. Nechal mi knihu takovou, jakou jsem ji chtěla. Jeho rady a nápady mi byly po celou dobu významnou oporou. Pan Nosek je velmi ochotný a trpělivý nakladatel. Kdykoli jsem něco potřebovala, nebyl problém mu napsat, nebo se mu dovolat a odpověď jsem dostala obratem.
Šárka Konečnáautorka knihy Ginger me and you (2019)

Děkuji panu Noskovi za spolupráci na mé knize Pohádky z druhého břehu. Od začátku až do konce proběhlo vše bez potíží, a ani během cesty do jihovýchodní Asie nenastal žádný problém. Také si velmi cením praktických rad na stránkách pana Noska.
Kateřina Lindnerová Mudroňováautorka knihy Pohádky z druhého břehu (2019)

Potřebovala jsem si udělat nějakou radost a při hledání způsobu, jak na to, padla volba na vydání knížky. Napsáno jsem měla už dlouho, co chybělo, byla chuť nabízet se nakladatelům a doufat v přijetí svého rukopisu, v dobré zacházení a v neposlední řadě v dobrý výsledek, které nemusí být samozřejmostí. V té době se mi vhodně dostala do ruky kniha spisovatelky a nakladatelky Věry Noskové. Vzadu byla nabídka nakladatelství KLIKA ohledně vydávání knih. Považovala jsem to za jednoznačné znamení a odhodlala se zavolat na uvedené číslo. Jsem šťastná, že jsem tak učinila. Porodníkem mojí knížky „Dokonalá rozkoš“ byl pan Tomáš Nosek, muž vstřícný, empatický a nekonečně trpělivý. Jen vskutku laskavý a odolný člověk mohl opakovaně čelit mým hojným žádostem o změny, dodatečným nápadům a přáním, jakož i dalším běsům, které tak dobře znají všichni autoři, aniž by mu zmizel úsměv z tváře a vlídný tón z hlasu. Děkuji panu Tomášovi za všechno a jeho mamince Věře za cenné rady a krásnou anotaci.
Ivana Dianováautorka knihy Dokonalá rozkoš (2019)

Vydal jsem svou knihu Život a Smrt za pomoci Tomáše Noska a rodinného nakladatelství KLIKA. Ujal se mne bez potíží, vše do začátku skvěle vysvětlil. V oboru je pan Nosek velmi zkušený a trpělivě zodpověděl každý, byť i banální dotaz. Vzájemná komunikace probíhala rychle a bez problému. Jsou dvě věci, které musím na panu Noskovi jako začínající autor vyzdvihnout - všechno rozhodování vždy nechal na mně, jak bude vypadat obálka, jaké písmo, rozvržení stran atd., můžete tedy mít jistotu, že dílo zůstane zcela Vaše i po procesu grafických úprav. A zadruhé, jako student jsem velmi uvítal, když pan Nosek dělal cokoliv proto, aby byla cena za grafickou úpravu, tisk a dopravu co nejnižší. Pokud tedy hledáte přátelské a kvalitní nakladatelství pro splnění svého snu, Tomáše Noska a nakladatelství KLIKA mohu vřele doporučit!
Tomáš Kabourekautor knihy Život a smrt (2019)

Na nakladatelství KLIKA jsem dostala tip od známého a musím říct, že jsem skutečně měla kliku. Jako autor vydávající prvotinu jsem byla úplným laikem, co se týče vydání knihy. Díky naprosto pohodovému, lidskému a vstřícnému přístupu pana Noska jsem nakonec všechno zvládla. Dokonce jsem měla tu čest, že jsem se s ním, i s paní Kučerovou, setkala osobně. Kliku všem doporučuji a až budu vydávat další knihu, jedině ve spolupráci s nakladatelstvím KLIKA! Děkuji.
Hana Vobrubováautorka knihy Schody do nebe (2019)

S nakladatelstvím Klika jsem zcela spokojená. Vydání mé pohádkové knížky probíhalo zcela pohádkově. Pan nakladatel použil všechna svá kouzla, aby stvořil překrásné dílo. Jelikož se jednalo o mou prvotinu, dostával ode mne spoustu otázek, na které ochotně odpovídal a vždy se vším pomohl. Odvedl zcela vynikající práci, takže zajistil mé knize báječný vstup do světa.
Monika Procházkováautorka knihy Vánoční nadílka pohádek (2019)

Knížku Všichni psi mého života jsem původně psal pro jednoho velkého nakladatele. Když jsem ji odevzdal, bylo mi doporučeno, abych ji přepsal do třetí osoby. Jinak řečeno psy berou, mě ne. Kdybych prý byl například Jan Werich, vzali by mě i se psy. Postavil jsem si hlavu a řekl ne. Mé psy nebude vychovávat nějaká třetí osoba a konečně by ji ani neposlouchali. Měl jsem kliku, že jsem objevil Kliku a s ní Jirku Noska. Společně jsme udělali knížku konečně podle mého obrazu. Na přebal jsem vybral uhrančivou fotku štěněte basseta a Jiří ji upravil tak dokonale, že jsem byl přesvědčen, že mi čtenáři utrhnou obě ruce. Zatím je ještě mám, ale konečně od vydání uplynulo teprve půl roku, takže je možné, že se k trhání ještě přikročí.
Aleš Dostálautor knihy Všichni psi mého života (2019)

Nakladatelství KLIKA jsem našla úplně náhodou, když jsem na internetu hledala mezi nakladatelstvími, která pomáhají začínajícím autorům. A musím uznat, že ani v nejmenším nelituji! Jiří Nosek je velmi trpělivým člověkem a rozhodně se vyzná. Dovede poradit v mnoha krocích, které pro mě byly doposud neznámé. Věnoval mi svůj čas, za což jsem mu velmi vděčná. Dojmy z nakladatelství KLIKA v porovnání s mým předchozím nakladatelstvím, ve kterém jsem vydala první knížku, se nedají ani trochu srovnávat. Úroveň je úplně někde jinde. Konečně se mým nedostatkům někdo důkladně věnoval a dal mi rady do budoucna. Doporučuji hlavně těm, kteří uvítají nebo hledají pomoc. Protože tu potřebuje každý začínající autor. Některý více, některý méně. U nakladatelství KLIKA má každý z nás jistotu, že dostane profesionální radu a odpověď na každý zmíněný dotaz. Skvělý způsob jak začít, který rozhodně nezklame! 🙂
Jenny Naomiautorka knihy Ty a já – jsi můj důvod (2019)

Nakladatelství KLIKA mi pomohlo splnit si životní sen o vydání vlastní knihy bez jakýchkoli kompromisů, přesně podle mých představ. Od prvotního plánování s panem Noskem přes proces sazby s paní Kučerovou až po vysněné vydání se jednalo o úžasnou zkušenost, kterou mohu všem vřele doporučit. Navíc musím ocenit obrovské množství materiálů týkajících se knižního marketingu, které pan Nosek poskytuje na svých webech zcela zdarma. Můžete se tedy pustit do studia knižního trhu ještě předtím, než vaše kniha spatří světlo světa, což jednoznačně doporučuju. Držet v rukou svou vlastní knihu je nepopsatelně krásný pocit.
Nigredo Kukaiautor knihy Mortificatio (2019)

Služby máte velice kvalitní a jako kolébka pro začínající autory naprosto dokonalé. Nikdy bych nečekal, že to moje "plácání" dostane oficiální kabát a dostanu se na police v knihkupectví. Moc hezká zkušenost. Až se zase někdy rozhodnu vzít do ruky propisku a papír, tak už budu vědět na koho se obrátit.
Jan Müllerautor knihy Momentum (2019)

Přehledné internetové stránky se spoustou cenných rad, to byl nejspíše rozhodující faktor, pro oslovení rodinného nakladatelství KLIKA. A nyní po úspěšném vydání mé první knihy "IMAGO", mohu s klidem prohlásit, že to bylo rozhodnutí správné. Na knize jsem spolupracoval s Tomášem Noskem, který mě profesionálně vedl a zároveň nechával prostor realizovat knihu dle mých niterných představ. Společně jsme pak převedli můj dávný sen ve skutečnost. Doufám, že to nebyla naše poslední spolupráce a všem, kteří mají podobné sny, toto nakladatelství vřele doporučuji.
Stanislav Pataautor knihy Imago (2019)

Spolupráce s panem Noskem byla velmi efektivní a příjemná. Společně jsme doladili text, anotaci a obálku, prošli posledními úpravami textu, díky čemuž vznikla kniha podle mých představ. Oceňuji hlavně přátelský přístup a sdílení zážitků z cestování.
Přemysl Černýautor knihy "Zlaté srdce" (2019)

Nakladatelství mi pomohlo vzít za KLIKU a otevřít tak dveře do mého vysněného světa, ve kterém mohu být sama sebou a tvořit. Vřele doporučuji, mému papírovému miminku se dostalo prvotřídní péče.
Pavlína Dolezalautorka knihy "Jak se brání psycholog" (2019)

Své povídky jsem psal původně pro jeden časopis, který se bohužel vyčerpal a na českém trhu skončil. Abych nezahodil svoji práci, rozhodl jsem se povídky vydat jako knížku. Nemusíte hledat dlouho, aby vás nakladatelství Klika ihned trklo do očí. Z jejich stránek na internetu si udělá každý jasnou představu, o čem vydání knížky v kostce je a co to obnáší. Spolupráce s Klikou a panem Jiřím Noskem byla od první chvíle skvělá a stejně tak i jeho přístup. Za mě velká chvála. Mé dojmy budoucím autorům: Určitě se pověnujte titulní stránce a anotaci. I když je pan Nosek profesionál na svém místě, nemusíte s ním ve všem do puntíku souhlasit. Dejte na jeho rady i na svůj úsudek tak jako já, kdy se naše názory mírně lišily například v otázce titulní stránky, neboť každému se líbilo více to či ono. Chtějte znát názor lidí ve svém okolí na titulní stránku i anotací a pak se rozhodněte. Myslete hlavně na to, co zaujme cílovou skupinu čtenářů. Dnes bych určitě volil jinou, trefnější anotaci, ale ta mě napadla až podle recenzí čtenářů. Jako laik bych ocenil možnost osahat si různé vzorky vazeb, tvrdá měkká, mat, lesk, druhy papíru, apod. To by bylo fajn například při osobní schůzce, vidět něco jako vzorník, když si vybíráte např. podlahu. Jinak jsem naprosto spokojený. Vazba ve finále vypadala líp, než jsem čekal. Při vydání knížky, což rozhodně není sranda či levná záležitost, jsem měl prostě KLIKU a jsem za to nesmírně rád.
Jan Minettautor knihy "Ženolam" (2019)

Nakladatelství KLIKA mi pomohlo k uskutečnění jednoho z mých dalších snů. Všem vřele doporučuji! Pokud si nevíte rady, p. Jiří Nosek je zaručeně jednička. Byla jsem mile překvapena nejen profesionálním přístupem a pohotovostí, ale i ochotou pomoci. Děkuji za cenné rady a už teď se těším na další spolupráci u mé druhé knihy.
Vendulka Březovskáautorka knihy Příběhy z písku (2020)

Děkuji nakladatelství Klika za profesionální a vstřícný přístup, za to, že pomáhá začínajícím autorům uvést do života jejich sny, příběhy, myšlenky a zkušenosti … zkrátka všechno to, o co se mohou a chtějí podělit se světem, a co by možná jinak zůstalo ukryto na dně šuplíků. Dobrých knih není nikdy dost, a najít dobré nakladatelství, to je opravdu KLIKA.
Bára Stehlíkovávydavatelka knihy "Krajina ve mně" (2018)

Hledali jsme kvalitiní nakladatelství s osobním přístupem. To první vypadalo naprosto profesionálně, ale výsledek byl plný chyb. Tak jsme dali na reference a domluvili se v nakladatelsví Klika. Jsme spokojeni a doporučujeme dále!
Aleš Pilný, TAYLLORCOXstyčný důstojník pro vydání knihy "Praktická příručka GDPR pro Správce, Zpracovatele a Pověřence pro ochranu osobních údajů" (2018)

Člověk, který se rozhodne jakkoli tvořit potřebuje tři věci: dobrý nápad, odhodlání dotáhnout práci do konce a konečně zázemí. Zatímco první dvě věci musíte najít v sobě samých, to třetí záleží na lidech, které potkáte. Rodina, přátelé, kolegové - lidé, kteří taktéž věří vašemu snu a pomohou vám ho uskutečnit, ale také do tohoto zázemí patří profesionálové, kteří Vám jsou schopni efektivně předat své zkušenosti a praktické rady, díky nimž se dílo podaří. Právě taková byla spolupráce s nakladatelstvím KLIKA – rychlá a zároveň plodná, od začátku do konce. Radost a zkušenosti z první vydané knihy zůstanou už asi napořád.
Ondřej Neubauerautor knihy "Konec jednoho máje" (2018)

Nakladatelství KLIKA je spolehlivé nakladatelství s pečlivým a kamarádským přístupem k autorovi. Pan Nosek byl během realizace mojí knihy velice vstřícný, ochotný a s velikou trpělivostí mi radil s čím jsem potřebovala. Domlouvali jsme se spolu telefonicky nebo přes e-mail a byla to příjemná a pohodová spolupráce. S výslednou knihou i s následným zajištěním její distribuce do prodejen jsem také moc spokojená. Mohu jedině doporučit.
Jarmila Kadlecováautorka knihy "Skřetí král II" (2018)

S panem Noskem se mi pracovalo velice dobře, odpověděl na veškeré moje dotazy a vždy mi se vším pomohl. Mockrát mu děkuji za pomoc a vydání mé knihy a spolupráci s ním doporučuji všem, kteří byť jen přemýšlí o vydání knížky a vůbec netuší, jak na to.
Cheeseautor knihy "Z právního hlediska neslušné" (2018)

Na nakladatelství KLIKA jsem narazil při brouzdání se po internetu. Hledal jsem vydavatele pro svůj nový rukopis knihy povídek. Po pravdě řečeno, bylo to dost těžké se v nabídce možných nakladatelství zorientovat a nějaké vybrat. Poté, co jsem některá kontaktoval a zjistil, že se zaměřují jen na určitý specifický žánr, dost vzdálený mé tvorbě, začal jsem ztrácet naději, že svou knihu vůbec kdy vydám. S jistým pudem sebezáchovy jsem vytočil telefonní číslo pana Jiřího Noska a nestačil se divit. Pan Nosek mi velmi ochotně podal pomocnou ruku a mou nabídku na vydání knihy přijal. Byl jsem mile překvapen jeho shovívavostí, se kterou mi i opakovaně zodpovídal mé dotazy. Byl mi nápomocen svými cennými radami, jak mám postupovat při úpravě knihy a to i když byl po celou dobu naší spolupráce v Asii a časový posun nám umožňoval spolu komunikovat jen omezený počet hodin denně. Pan Jiří Nosek je odborník na svém místě a jen díky jeho porozumění, schopnostem a dovednostem byla kniha ve velmi krátké době od zadání přivedena na svět. Je zde na místě mu za to poděkovat. Děkuji a přeji Vám, pane Nosku, i Vašemu nakladatelství hodně úspěchů do dalších let. Nakladatelství KLIKA mohu pro jeho serióznost a nadstandardní přístup doporučit všem potencionálním autorům. Jsem přesvědčený o tom, že pokud se rozhodnu ještě něco publikovat, a já tomu pevně věřím, pak si opět vyberu toto nakladatelství.
Jaroslav Zelinkaautor knihy „Lapálie nejen se zvířaty aneb To by se zoologovi nikdy nemělo stát“ (2018)

S nakladatelstvím Klika jsem velmi spokojená. Hledala jsem profesionální přístup i služby a toho se mi dostalo. Pan Nosek mi velmi ochotně zodpověděl všechny mé dotazy, jednal velmi pohotově, poradil i s propagací a já jsem moc šťastná, že kniha získala takovou podobu, jakou má. Předčila má očekávání.
Michaela Burdováautorka knihy "Dcera hvězd" (2018)

Je mi dvacet let. Jsem začínajícím spisovatelem a pro někoho jako jsem já bylo vždy nemožné vydat knihu. Dlouho jsem hledal, u koho ji vydat, ale otázkou spíše bylo, kdo k tomu bude svolný. Pro žádného spisovatele nikdy nebylo nic těžšího, než získat vydavatele knih a většinou každý pohoří, protože není dost známý nebo pro nakladatelství dost dobrý. Jednou jsem však narazil při hledání na nakladatelství „KLIKA“ vedené panem Jiřím Noskem. Pročítal jsem si jeho webové stránky a informací, kterých se mi dostalo, jsem předtím nenabyl nikde jinde. Za mě bylo rozhodnuto. Napsal jsem tedy panu Noskovi a dostalo se mi i milé a přívětivé odpovědi. A tak jsme se několikrát sešli a bavili se o různých variantách vydání, rozebírali fungování jeho nakladatelství a já se s potěšením rozhodl vložit do něj svoji důvěru. Řešení různých problémů, stylizování a grafiku jsme samozřejmě rozebírali dlouhou dobu a byli jsme v neustálém kontaktu, kdy jsme dávali dohromady dílo, které bylo do té doby jen v mých představách. Náročná práce pana Noska je velmi spolehlivá a jeho nakladatelství umožňuje zhmotnit každému jeho sen, což mi jinde nebylo umožněno. Knihu jsme dokončili a já se díky „KLICE“ stal součástí kulturního světa. Doporučuji tedy všem spolupráci s tímto nakladatelstvím. Je totiž dobré míti v životě KLIKU.
Filip Jelínekautor knihy „Zlatá perla a cesta kolem světa“ (2018)

Jakožto začínající autor jsem si myslel, že nejtěžší na tom "napsat knihu" je napsání příběhu...Omyl! To je jen začátek. Je to něco jako projekt pro stavbu domu. Od napsání příběhu až k tomu, že člověk poprvé uvidí v knihkupectví svoji prvotinu je dlouhá cesta. Jsem moc rád, že tu máme někoho jako je pan Jiří Nosek a vydavatelství Klika. Nejen, že mi moc pomohli s fyzickou tvorbou knihy, ale též mi poskytli cenné rady pro propagaci, marketing a vše, co s tím souvisí. S panem Noskem je super spolupráce a je na něj spoleh. Až zase jednou něco napíši, a to se lehko může stát, tak zase zazvoním na vydavatelství Klika.
Ondřej Josef Váchaautor knihy "Restart" (2017)

Kdysi mě požádala mladá dáma z Anglie, zda bych o ní a jejích blízkých nenapsal knihu. Tehdy jsem odmítl. Před čtyřmi lety se nabídka opakovala. Prostředníkem byla moje dávná kamarádka. Dal jsem jí slib, že se o to pokusím. Když jsem zvládl prvních sto stránek, kamarádka navždy odešla a s ní i rozjednaný nakladatel. Pokusy oslovit jiné nebyly úspěšné. Proč bychom měli zrovna my vydávat knihu o aristokratické rodině z Londýna? – Vždyť to tady nikoho nezajímá! odepsali z jednoho. Přišlo mi líto vyhodit nedokončený rukopis, a tak jsem se začal pídit po jiné možnosti. A ejhle, našel jsem nakladatelství KLIKA. Plácli jsme si s Jiřím Noskem –a já mohl dokončit svůj román. Je dobře, že jsem narazil na profíka, jenž se vyzná ve svém oboru. Díky němu jsem získal povědomí o tom, co se děje s knihou, než dorazí na pult knihkupce. Vážím si také jeho realismu, neboť od počátku opakoval, že prosadit se na knižním trhu je věc ošemetná. O to víc oceňuji, že vždy trval na tom, na čem jsme se dohodli, tj. vydat knihu, která na první pohled zaujme. Dnes ji držím v ruce – a přiznám se: je na ni hezký pohled. Vše je umocněno pocitem, že jsem splnil slib, který jsem dal někomu, na němž mi záleželo. Takže, pane Nosku, děkuji.
V. R. Machautor knihy Miláček Anglie (2017)

Vydat v dnešní době knížku samonákladem již není nic složitého ani nemožného. Ovšem ne každý začínající autor má dostatečnou fanouškovskou základnu, aby měl jistotu, že mu nezůstane téměř celý náklad trčet doma jako drahý lapač prachu. Nakladatelství Klika má zajištěnou distribuci, takže se vaše kniha dostane až na pulty obchodů, kde má jistě větší šanci zaujmout. A nic se nevyrovná pocitu, když vidíte svoji knihu naparovat se v knihkupectví.
Molly Crowautorka knihy "ELEMENT OHNĚ: S vědomím konce" (2017)

Ráda bych poděkovala a zároveň doporučila nakladatelství KLIKA ostatním začínajícím autorům, a nejen jim. Taky já jsem si vybrala spolupráci s panem Noskem na základě recenzí spokojených zákazníků na jeho webových stránkách. Mnohokrát děkuji za dobře odvedenou grafickou práci, za cenné informace ohledně distribuce či prodeje. Už teď pracuji na své druhé knížce. Až přijde její čas, s radostí se opět obrátím na nakladatelství KLIKA.
Jana Brůžkováautorka knihy "Bretaň - až na konec světa" (2017)

Po přečtení návodu „Jak vydat knihu“ u nakladatelství KLIKA jsem zadoufal, že mi možná toto nakladatelství vydá knihu na vzdálenost 20 000 km aniž bych, s nejistotou výsledku, letěl z Nového Zélandu do Prahy hledat nakladatele. Stalo se, moji knihu "Kopečku, prosím tě, obrať se" nakladatelství KLIKA na tu dálku vydalo a já myslím, že to je neskutečný světový rekord. Za tu krásně udělanou knížku vděčím panu Noskovi, který má správný instinkt, cílevědomost, pracovitost, znalost a při tvorbě knihy pomůže každému z nás, autorů, protože si nás opravdu váží. Díky.
Jan Benešautor knihy "Kopečku, prosím tě, obrať se" (2017)

Český jazyk je prý bohatý na slova a slovní spojení, které by se mi hodily pro tento účel. Jenže co dělat, když vám všechny možnosti vyberou ostatní zde uvedení autoři? Prý než chytře vypadat je lepší chytrým být. Někdy je ale chytrost málo a je potřeba i štěstí. Anebo potřebujete mít pořádnou Kliku! Děkuji, pane Nosku.
Josef Gustautor knihy "Hra na boha" (2017)

Chtěli jste někdy napsat knihu? Já ano. Psaní knihy je báječná záležitost. Pustíte fantazii ze zamčeného pokoje a vydáte se na cesty do míst, kam vás žádná cestovka nedokáže dopravit. Bavíte se psaním a je vám skvěle. A když dopíšete poslední kapitolu, dmete se pýchou. Máte hotovo! Ať se svět diví, jaký poklad mu nabízíte. Jenže! Aby se svět dozvěděl o vaší knize, musíte ji vydat. A zde je začínající autor najednou bezbranný a tápající. Jak na to? Kde, co, kdy…? Ptáte se, marně hledáte, ztrácíte naději. O nové autory není zájem.  Postupně nadšení opadá. Nakonec vítězí vtíravá myšlenka, že bude snazší knihu uložit v šuplíku a jen občas ji nostalgicky očistit od prachu… Až potud je to i můj příběh. Ale pak se něco změnilo. Měla jsem totiž kliku, ale ne lecjakou, nýbrž skutečnou KLIKU. Nakladatelství, které si šťastné označení nese v názvu. Toto rodinné nakladatelství pomáhá nesmělým novým autorům. Radí s trpělivostí a úsměvem, ale současně s nadhledem a profesionalitou, která je nesmírně důležitá pro kvalitu vydání knihy. Od prvního okamžiku jsem věděla, že jsem ve správných rukách. Věděla jsem, že s nakladatelstvím KLIKA, především s panem Jiřím Noskem, svoji knihu skutečně vydám a budu na ni náležitě hrdá. Stalo se. V těchto dnech je moje kniha Přízrak Alubenu vydaná, pokřtěná a vystavená na pultech mnohých knihkupectví. A mně náhle dochází vhodná slova, abych dostatečně vyjádřila vděčnost, jakou k nakladatelství KLIKA cítím. Pomohli mi splnit si velký sen. Bez nich bych se mi to jen stěží povedlo. Vím to a děkuji z celého srdce.
Iva Kaspaautorka knihy "Přízrak Alubenu" (2017)

Celý život jsem náruživou čtenářkou a vždy jsem doma měla velkou knihovnu. Ale až spoluprací s nakladatelstvím KLIKA jsem se podrobně seznámila s kompletním procesem vydání knihy. Bylo to zajímavé i napínavé dobrodružství, kterým mě odborně a trpělivě provázel pan Jiří Nosek. Připravuji další povídky...
PhDr. Olga Ajvazováautorka knihy "Podivné příběhy" (2017)

V nakladatelství Klika jsem vydal cestopis, který popisuje mou cestu po Jižní Americe. Pan Tomáš Nosek na knize pracoval se zjevnou radostí, sám od sebe mi navrhl, že na začátek každé kapitoly vloží obrázek, motiv z indiánské mytologie. Trpělivě se mi věnoval, několikrát dle mých nadstandardních přání zasahoval do textu. Obálka knihy je jen jeho práce, já jsem například ani nevěděl, že nelze kvůli autorským právům jen tak přetisknout mapu z atlasu.
Jan Pospíšilautor knihy „Třetí světadíl“ (2017)

Moje starší kolegyně jednou prohlásila, že jsem "životní klikař". Podle její teorie jsou pouze dva druhy koní – do "tahu" a nebo do "kočáru" – a já musím přiznat, podle toho, co mi život "nadělil", že jsem "kočárovej". Na internetu jsem si našel od Jiřího Noska rady, jak si vydat knihu. Nejenže mě trpělivě jako "náhodného turistu" postupně do všeho okolo vydávání klih zasvětil, ale dodal mi zároveň odvahu se do něčeho podobného pustit. Když odjel do zahraničí, "převzal" mě jeho bratr Tomáš a v závěru nad vším bděly laskavé oči paní Věry Noskové. Vše, co jsem s každým z nich domluvil, bylo do puntíku splněno - v dnešní době něco vzácného, něco, co lze krátce označit termínem "stará škola". Jim vděčím za to, že jsem si mohl udělat "radost" a vydat svou knihu. Vydavatelství Klika mohu všem vřele doporučit.
Ing. Jiří Ettlerautor knihy Čti nebo střelím (2017)

Díky nakladatelství KLIKA a panu Noskovi se mi podařilo vydat knihu - splnit si sen, který jsem snil několik let. Když jsem psal různým nakladatelstvím, už od začátku mi podvědomě bylo tak nějak jasné, že nakonec skončím u KLIKY. Zaujal mne především otevřený přístup v jednání pana Noska, ale i prezentace jejich rodinné firmy na stránkách, kde je vidět, že prioritou je pro něj pomáhat začínajícím autorům a dotáhnout to, co oni začali, až do zdárného konce. Jakožto začínající autor jsem byl vděčný za každý jeho postřeh i radu. Víc už snad ani udělat nemohl. Navíc to, že dostal mé knihy do velkých knihkupectví typu NeoLuxor, Dobrovský nebo Kosmas aj., je pro mne stále k neuvěření. Ten pocit, když se člověk prochází po knihkupectví a vidí tam svoji knihu - ten je skutečně k nezaplacení. Teď už je jen na mně, abych dokončil i zbývající 3 díly titulu Drogy, sex a foie gras. Věřím, že se budou všechny dobře prodávat. A jednu věc, kterou vím jistě, že se rozhodně neobrátím na nikoho jiného! Děkuji Vám i paní Noskové.
Radek Dvořákautor knihy Drogy, sex a foie gras (2017)

Pan Nosek je velmi trpělivý člověk, zvládl mi odpovídat na všechny mé zvídavé otázky, ohledně vydání mé první knihy. V naprostém klidu mu svěřím i druhý díl své knihy Jsi divný. Vím že jsem ve správných rukou.
Oliver Heynautor knihy Jsi divný (2017)

To, že jsem zadal vydání mých básní nakladatelství KLIKA, byl velmi dobrý výběr. Už to adjektivum "rodinné", dává pocit velmi osobního přístupu k vydání knihy. Pan Jiří Nosek je profesionál, jehož doporučení pro zvýšení kvality vydávané knihy bylo vždy naprosto fundované. Díky němu má kniha sonetů velmi dobré grafické zpracování. Vydání knihy v nakladatelství KLIKA mohu všem vřele doporučit.
Karel Tremlautor knihy Sonety školníka mateřské školky (2016)

Mám v ruce právě vydanou knihu a zažívám pocit radosti nad tím, že mé představy o ní se absolutně vyplnily. Abych toto mohla prožít, rozhodla jsem se svoji čtvrtou knihu vydat v nakladatelství Klika. Spolupráce s grafikem a nakladatelem - Jiřím Noskem, byla vysoce profesionální a velmi přátelská. Takže zcela upřímně doporučuji všem, kdo mají přesnou představu o své knize, a to jak profesionálům i tomu, kdo si chce vydat knihu jen pro své potěšení, spolupráci s Klikou.
Jitka Splítkováautorka knihy Pronajmu svět zn virtuální (2016)

Po strastiplných měsících, kdy jsem pro své blízké neexistovala a kdy mě bolelo od hodin strávených u počítače celé tělo, jsem ťukla do klávesnice poslední písmeno. Doufala jsem, že to jednou přijde, že Pošetilost dopíšu. Byla jsem bláhový autor, který se radoval nad ukončeným dílem, aniž by tušil, že tady cesta nekončí. Martyrium teprve začalo. I když mě nejmenované nakladatelství ujistilo, že má o Pošetilost zájem. Ovšem jednání se podezřele protahovalo, podmínky smlouvy se stávaly krajně nevýhodné a termín vydání se odsouval o půl roku, o rok. Pošetilou důvěřivostí jsem ztratila přes rok života. Nejsem zkušený manažér a PR dělat neumím, zásadní rozhodnutí nepřijímám lehce. Ale když držíte v ruce rukopis, nad nímž jste strávila měsíce bezesných nocí, proměníte se v buldoka. Začala jsem pro Pošetilost hledat schůdnější cestu. V tomto zlomovém životním okamžiku jsem potkala skvělého člověka Jiřího Noska. Je z generace mých dětí, ale dokázal mě provést stezkou zoufalství v momentě, kdy jsem už nevěřila, že Pošetilost spatří světlo světa. Měl pochopení i pro moji počítačovou negramotnost a zvládli jsme knihu vydat. V krátkém čase a ve slušném grafickém kabátě. Sluší se nakladatelství KLIKA poděkovat. Do budoucna bych mu chtěla popřát, aby si zachovalo empatický vztah ke klientům a rozrostlo se i o internetový obchod. Distribuce a kontakt s prodejnami knih možná patří nejen v mém případě ke slabinám autorů soustředěných okolo tohoto nakladatelského domu.
Daniela Pražanováautorka knihy Pošetilost (2015)

Nikdy bych nevěřil, že lze vydat knihu, aniž bych musel jedinkrát navštívit "svého vydavatele" Ale u Kliky je tato služba zřejmě samozřejmostí, knížka mi vyšla přesně dle mých představ a tím si získali můj obdiv a nesmírnou důvěru. Kdykoliv se mi naskytne příležitost, opět se obrátím výhradně na Kliku. Ještě jednou děkuji!
Ing. Libor Studničkaautor knihy "Veršování o postavení a stání" (2013)

Psala jsem knihu téměř tři roky. Je to takové mé dětátko a hledala jsem vhodného porodníka. A jelikož jsem rodila poprvé, potřebovala jsem někoho zkušeného, trpělivého a lidského. Zadala jsem do vyhledavače nakladatelství a zobrazilo se mi spousta odkazů. A zasáhla intuice. Vybrala jsem si malé nakladatelství KLIKA. Poprosila jsem pana Noska o osobní schůzku. Sympatie, a já věděla, že můj rukopis je ve správných rukou. Celou dobu mi ochotně odpovídal na mé otázky, naučil něco ze spisovatelské a grafické hantýrky, a především mě nesmírně dojal návrhem na obálku knihy. Profesionál s velkým P .Ráda bych se zmínila také o paní Věře Noskové. Již při první schůzce jsem věděla, že je to má tzv.krevní skupina. Staly se z nás přítelkyně. Moc si vážím toho jak mi knihu upravila - má neobyčejný talent na psaní. Přečetla jsem všechny její knihy. Pro ty, kteří stále váhají s volbou doporučuji nakladatelství KLIKA jak z profesionální, tak i z lidské stránky. Porodili jsme společně. Ještě jednou děkuji.
Martina Gogeisslováautorka knihy Proč? (2015)

Když jsem se rozhodl vydat svou první knihu, vybral jsem si vydavatelství Klika a udělal jsem velice dobře. S panem Noskem byla skvělá spolupráce, během které jsem byl jako autor informován o každém vydavatelově kroku. Od zaslání textu byl se mnou v kontaktu a konečnou podobu knihy jsme v podstatě tvořili spolu. Jen díky jeho radám a zkušenostem dostala kniha podobu, se kterou jsem naprosto spokojen. Až budu opět chtít vydat nějakou knihu, nebudu váhat ani minutu a opět se obrátím na pana Noska.
Karel Kadlecautor knihy Dcery temnot (2015)

Velmi děkuji panu Noskovi za jeho profesionální přístup při realizaci vydání mé první knihy. Jako začínající autorka oceňuji jeho trpělivost a cit při jednání s úplným laikem. Nikdy jsem si nemyslela, že lze knihu vydat v tak krátké době a za velmi příznivou cenu, aniž bych se setkala s nakladatelem.Též velmi děkuji za provedení korekce. Nakladatelství „Věra Nosková – Klika“ vřele doporučuji všem autorům a hlavně těm začínajícím. Pan Nosek mi velmi pomohl se splněním mého snu a jeho zásluhou se dnes těším ze sbírky básní Hladina s lekníny. A pokud se mi poštěstí a navštíví mě inspirace, s jistotou vím, kdo mi vydá další knihu. Přeji vše dobré a díky za spolupráci.
Vlaďka Rinágelováautorka knihy Hladina s lekníny (2014)

Velmi ráda a upřímně bych všem autorům, kteří se právě rozhodují, kde vydat svoje literární dílka, doporučila - " Nakladatelství Věra Nosková - Klika ". Já sama jsem to v září udělala a nelituji. Dnes už mám já i moji přátelé v rukou pokřtěnou sbírku básní Srozumění. Mám jen pozitivní hodnocení - všechno jsem domlouvala mailem a telefonicky s velmi příjemným a vstřícným panem Jiřím Noskem. Spolupráce s ním byla skvělá, byl vždy ochotný poradit a pomoci a výsledkem je sbírka podle mých představ. Takže z mojí strany velké DOPORUČUJI!
Martina Duškováautorka knihy Srozumění (2014)

Velké  a upřímné díky patří  panu Noskovi a vydavatelství Klika za jejich lidský a profesionální přístup k mne, jako člověku, který si vymyslel nápad vydat knihu a vůbec neměl představu, co to obnáší. Navíc se hned pustil do kombinace textu, fotografií rozdílné a leckdy hrůzné kvality s popisky a kreslených ilustrací. A ještě do ne zcela typického rozměru knihy. A přes všechna tato úskalí pan Nosek proplul bez jediného zaváhání. Děkuji za jeho neskonalou trpělivost, profesionální úpravu fotek a jeho osobní nápady, které mne často vyvedli ze slepých uliček, když jsem vnitřně věděl, že to ještě není ono, ale nevěděl jak to upravit. Pokud se chystáte na podobný bláznivý nápad i Vy, pak vězte, že vydavatelství Klika a osoba pana Noska jsou tou nanejvýše vhodnou volbou.
Ing.Václav Kahounautor knihy Šestnáct ročníků srandy (2014)

Rozhodla jsem se přeložit knihu, dovezenou ze zahraničí. Zakoupila jsem práva na překlad od zahraničního vydavatele a sháněla české nakladatelství, které by ji vydalo. Procenta z výtisku u velkých nakladatelů byla pro mě jako překladatelku ovšem tak nevýhodná, že jsem se rozhodla vydání knihy financovat sama. Oslovila jsem Nakladatelství Klika a s jejich prací jsem byla velmi spokojená. Jiří Nosek, syn paní Noskové, byl velice vstřícný, pohotový v řešení mých požadavků a také šikovný grafik. Dnes je kniha úspěšně na pultech a já moc děkuji za úžasnou spolupráci!
Mgr. Blanka Ježkovápřekladatelka a česká vydavatelka knihy Poselství náčelníka Dana George (2013)

Všem autorům knih a obzvláště autorům začínajícím doporučuji své dílo svěřit panu Noskovi, tak jako jsem to učinila já. Pan Nosek si poradil s mojí ,,českoslovenštinou",  všechny jeho připomínky byly vždy opodstatněné a spolupráce s ním byla moc příjemná. Mou další knihu určitě opět svěřím do jeho odborné péče, protože jeho práce je pro mne zárukou kvality po všech stránkách. Už teď se těším na další spolupráci s ním.
Pichertová Danielaautorka knihy Z každého růžku trošku (2014)

Chcete si také knihu vydat podle svých představ,
ale zároveň mít zkušené průvodce, kteří vám z ní pomohou dostat maximum?

Zavolejte nám!

603 742 006

Chcete vydat knihu? Přijďte se poradit!