Pasťák

Autor: Marcela Koyšová
ISBN: 978-80-88088-93-6
Vazba: V2
Náklad: 500 ks
Formát: 130×200 mm
Barva: obálka (4/0)
Počet stran: 96
DPC: 250.– Kč
Rok vydání: 2018

Objednat přímo u autorky

nebo, pokud nemáte nastaveného poštovního klienta a tlačítko vám nefunguje,

zadat adresu ručně: mpkoys(z)email.cz


Blbá doba, blbí lidé a blbé okolnosti. Tak to vnímá sedmnáctiletá Marie, která se shodou tragické události a jejích následků ocitá ve výchovném zařízení pro nezletilé. Zůstala na všechno sama.

Příběh je plný nespravedlností tehdejšího režimu, emocí a osudů dívek, které neměly šanci na lepší život. Jejich touha po svobodě, porozumění a lásce je tak velká, že mnoho z nich ji hledá i mezi sebou. Okolím jsou vnímány jako vyvrhelové společnosti a poznamenané budou na celý zbytek svého života. Je tomu tak ale doopravdy?

Co může mladou dívku dovést až do pasťáku? Jak se na tom mohou podílet sami rodiče? A pomáhají naše předsudky jejich „nápravě“?

openbook

Ukázka:

Je ti všechno jasné?“ zeptala se vychovatelka.

„Není mně jasné to čtení dopisů tady. To jako se zde nerespektuje listovní tajemství?“ otázala se Marie vychovatelky a v hlase bylo cítit trochu zloby.

„Ale ale, děvče zlatý, musíš si uvědomit, že tady jsi ve výchovném ústavu a tady musíš respektovat místní řád. Jste tady za něco a my vás tady máme hlídat a převychovat, aby z vás něco ještě bylo. To je asi všechno, co jsi chtěla slyšet, že ano.“

„Ne, to není všechno, co jsem chtěla slyšet. Připadá mně totiž nespravedlivé, že hodně holek je tady ani ne svou vlastní vinou a jedná se s nima jako s trestancema. A proč nemůžem psát někomu pravdu. Proč se nesmí napsat o tom, jak to tady chodí a co se tady dělá. Třeba taky o tom, jaké zde dostávaj holky tresty.“

Vychovatelka se na ni dlouze zadívala, než konečně odpověděla. Při tom pohledu si poklepávala propiskou o stůl. Marie cítila, že její odpor a otázky asi nejsou žádané.


 

logo-KL-symbol

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Chcete vydat knihu? Přijďte se poradit!