Povídky

Autor: Tomáš Hlinka
ISBN: 978-80-88088-98-1
Vazba: V8
Náklad: 100 ks
Formát: A5 (148×210 mm)
Barva: obálka
Počet stran: 62
DPC: 149.- Kč
Rok vydání: 2018

tlac-objednat1

nebo zadat adresu manuálně: thomas.hlinka(z)volny.cz

(možno s podpisem či věnováním na přání)

Kniha je souborem šesti povídek.

Povídka Kamil Redel vypovídá o dvojici partnerů, kteří se znají od mládí, pak se jejich cesty rozdělují, přicházejí studia, setkání s jinými partnery, ale nakonec nacházejí k sobě sounáležitost, poznávají, že patří k sobě, a zůstávají spolu.

Náhlá žárlivost přivádí v povídce Lístek mladého manžela po nalezení dopisu od milence v kapse manželčina pláště k odchodu z domova.

V povídce Patricie se setkává rozvedený muž se ženou vzdalující se svému manželovi a hledající nový vztah ve společnosti přátel.

Povídka Jana a divadlo vypráví o mladé ženě, která podlehla kouzlu divadla a s milencem, který je režisérem v divadle, opustila manžela a zaměstnání.

V povídce Jindřich se manželé vydávají na dalekou cestu, která v nich zanechává vzpomínky na celý život.

V závěrečné povídce Setkání u moře se v restauraci na pobřeží potkává příchozí z vnitrozemí s neznámým námořníkem, ale sbližují se a vyprávějí si o svých osudech a tužbách, a přestože se rozcházejí každý jinam, zůstávají si navždy blízcí.

openbook

Ukázky z knihy:

Z povídky Patricie:

Zastavili se a dívali se do údolí. Tmavozelené lesnaté stráně s natěsnanými, stupňovitě navrstvenými plochami vrcholků stromů se sesouvaly do nížiny a odkrývaly hnědé, tyčovité kmeny před úzkým pruhem louky, tísnící se dole u potoka a vinoucí se, kam až dohlédli. Viděli cestu, jak vybíhá z lesa, znovu se v něm ukrývá a mizí v jeho stínu. Daleko před nimi stálo několik stavení s červenými střechami na rozhraní louky a lesa. Začínala tam vesnice, kterou míjeli a obcházeli.

Spustili se dolů po stráni. Seskakovali z velkých pískovcových kamenů, roztroušených místy mezi stromy, a odpočívali, když se před nimi za porostem bříz náhle objevila lesní tůňka. Nabírali vodu do dlaní a nechali ji spadat proudem zpět jako listí věkovitých dubů, které se vypínaly za tůňkou a zahalovaly vzdálenější kouty lesa do temného stínu.


logo-KL-symbol

 

Kniha básní

Nakladatelství KLIKA, 2016

*

Básně z let 1972–1998

Nakladatelství KLIKA, 2017

*

Povídky

Nakladatelství KLIKA, 2018

*

Paměti

Nakladatelství KLIKA, 2019

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Chcete vydat knihu? Přijďte se poradit!